MAKALELER

HIZLI KİLO VERME SÜRECİNDE EN BÜYÜK MOTİVE VERDİĞİN KİLOLARI KISA SÜREDE TARTIDA GÖRMEKTİR

HIZLI KİLO VERME SÜRECİNDE EN BÜYÜK MOTİVE VERDİĞİN KİLOLARI KISA SÜREDE TARTIDA GÖRMEKTİR


Kilo vermek bunu ilk duyan bir insanın direk yorumu uzmanlara göre diye başlar, en sağlıklı olanı ayda 2-4 kilo vermekmiş diye bitirir. Oysaki her insan aynı kiloda değildir. Herkes farklı kilolarda farklı vücut yapısındadır. Yani 5 kilo fazlası olan kişi 1,5 ayda kilosunu verecek rahatlayacak, 50 kg fazlası olan bunun fazlası da olması her halukarda mümkündür. Bunu da düşünerek 50 kg vermek için bir kişi en az 1 sene mi bekleyecek!

Tabi bu da ayda gerçekten 4 kiloyu verdiği takdirde, peki ya 1 sene nasıl dayanmasını bekleyeceğiz, 1 ay dayanması bile zorken 5 kg fazlası olan kişiye bi sormak lazım, 1,5 ayda nasıl vermiş 5 kiloyu ve sonra geri nasıl almış, biz insanların tahammül sınırı o kadar küçük ki bırakın 1 sene, 1 ayı 1 gün zor duruyoruz.  Ha bünye alışırmış!! Öncelikle şunu bilmek gerekli, bünye neye alışacak, geçici bir durum az daha sabret daha sonra özgürsün diyip verdiklerini de 2 katı geri almaya mı? yoksa bunu normal bir süreçmiş gibi düşünüp, hayatına hiç zorlanmayacağı kendini rahat hissedeceği şekil zamanın kişilerin onun değiştirmeyeceği bir durumu empoze etmek mi daha iyidir?


Bir de biz insanlarda az ye diyince direk anladıkları şey aç mı kalayım? tepkisi oluyor yani daha kavramların kelimelerin ne manaya geldiğini bilmiyoruz. Az yeme ölçümüz aç kalmamızla sınırlı, az yediğimiz zaman açlıktan öleceğimizi düşünüyoruz. Oysaki az yemek insanı, hayata daha dirençli tutunmasını sağlar, gerçekten yaşadığını hissettirir. Yani yemeği üzerimizde taşıyacağımız kadar değil, bizi hayatta taşıyacak kadar yemek yemeliyiz.? Yemeği yemek için değil yaşamak için tüketmeliyiz midemizin esiri olmamalıyız.


İşte hayatımızda öyle bir şekil kurmalıyız ki; hem sağlıklı, hem de zayıf kalmalıyız. Bu da yememekten değil, ihtiyaçtan fazla tüketmemekten geçer.  Hele ki, tükettiklerimizi yapay olanlar ve doğal olan diye ayırıp beslenmemizi de, yapay olan şeylerden koruyup ihtiyacımız olanı doğal olandan karşılamakta hayatımız için ayrıca bir + olacaktır.  Nitekim bu konuda Halil KARGULU Vücudun şifresi kitabında yer alan şifrede (son alınan gıdaların beyindeki elektrokimyasal etkisi) cümlesinden de anlayacağımız gibi, almış olduğumuz tüm besinlerin, aslında bize yaptırım gücü çok yüksek. Bir insan yedikçe yer, yedikçe yiyesi gelir. Kendini durduramaz, midesinin esiri-kölesi olmuştur. Yedikçe de mide daha da büyür ve artık o mideyi nasıl doyuramaz hale getirmişse, bir insan az yiyerek ihtiyacından fazlasını tüketmeyerek de, midesini küçültüp zayıf ve zinde kalmayı sağlayabilir.  Bir insan nasıl yedikçe bir gün içersinde tartıya baktığında bir kaç kg alması mümkünse, bir insan yemesini terbiye ederek ve bu terbiyeyi de hayatına endeksleyerek kısa sürede sağlıklı bir şekilde hızlıca kilo vermesi mümkündür.


Kısaca; düşündüğümüzde insanlar neden zayıflayamaz? Hem de o kadar emeğe, çabaya rağmen?! Çünkü uzun bir zaman geçmiştir. tamda hedefe varacakken git git yoluna hiçbir gül serpilmemişse artık gittiği yol da dikenler batıp rahatsız etmeye başlamıştır ve de gülü koklayamadan dikenlerin acısıyla yolundan geri döner. Tabi dönerken de acı veren dikenler tekrar batar bedenine. En kötüsü de ruhuna acı verir. Hedefleri umutları hayalleri kayboluverir bir anda? Şimdi daha çok kızar kendine ve bir gün yeniden başlayacağı zaman bedeninde ki o diken yaraları ile başlar aynı yola, bu kez acısı 2 ye katlıdır aynı emek aynı zahmet ama sonuç sonuç, süreç uzadıkça bu gel gitlerin kaçınılmazı da olmaz? 


Kısa sürede kilo vermek neden önemli? bir acelemiz mi var ??? evet tabii ki de bir acelemiz var. İnsan neden kilo vermek ister, tabi ki de öncelikle sağlık, ikincisi fiziki görüntüsü için, üçüncüsü ise fiziki görüntünün ve sağlığın altında da üstünde de yatan en büyük neden psikolojimizdir. Ruh dengemiz için kilo veririz, kilo verme sürecinde zaman ne kadar uzun olursa o kadar kırılma noktamızda yakın olur. Bizi motive edecek, her şeyden önemlisi verdiğin emeklerinin karşılığını almak olur. O da bütün çabana rağmen bırak kg mı gr. oynamıyorsa vücudunda,  bütün kurduğun düzen, sistem alt üst olur.

Sonra dön başa, tabi o arada da geçmiş süreçte  tüm yaptıkların karşılığını 2 katı olarak geri alırsın.

Sağlıklı ve istem içi olmak Gelişerek zayıflamak ve tüm bu süreçten mutlak keyif ve zevk almak kaydıyla kısa sürede kilo vermek, gerçek sonuç odaklı ve çözüm odaklı düşünceler için çok ama çok önemlidir. İnsan emeğinin karşılığını gördükçe, daha çok vermek ister. daha daha rahatlamak ister. daha çok heveslenir. Kendine güveni gelir. işte bu! işte bu! Yapabiliyorum der hem de kısa bir sürede Kendini yormadan zevk alarak, hem de sağlığından olmadan? Sağlıklı Kilo verme sürecinden bundan daha güzel bir duygu olabilir mi? O zaman şunu söylemek kaçınılmaz olur; kilo verme sürecinde en büyük motive verdiğin kiloları kısa sürede tartıda görmektir.

HK Performans Üyesi S.A.

Eğitim Konusu Ödevi

Kendisine Teşekkür ederiz.

HK Performans

Online Zayıflama  Sistemi

 

 

 

 

« Geri