MAKALELER

Sağlıklı ve kalıcı Kilo Vermek İçin Zayıflama Çemberi Puanlama Sistemi

%15 KULLANARAK SONUÇ BEKLEMEK.

Zayıflamak isteyen biz tombiklerin ortak fikri kanımca suya sabuna dokunmadan hızlı ve bir o kadar rahat çözümler arayışına girmek.    Ancak bu arayışlar mantık dışı girişimleri de beraberinde getirmekte, sonuçta zayıflamaya yönelik ortaya çıkarılan Zayıflama ilaçları, cihazlar, Zayıflama merkezleri, diyetler ve benzeri şeyler ortaya koyulurken,  yapılan sunumlarda GARANTİ kelimesini çok rahat kullanıp 1 ayda net 8 - 10 hatta 12 kilo verdirteceğini vaat ediyor olmaları da bizi bu girişime sevk ediyor.   Oysa biraz mantıklı düşünsek bu GARANTİ kelimesinin gayri ciddi olarak kullanıldığını anlarız.  Bizim kim olduğumuz, sağlık ve psikolojik durumumuzun ne olduğunu, yeme ve çevre kültürümüzün neyi içerdiğini bilmeden bizlere bu GARANTİ'yi vermelerinin ne denli saçma olduğunu anlayabiliriz..  Bizlerde aynı yalana bağışıklık kazanmış canlılar olarak, sanki anlatılanlarda "Suya sabuna dokunmadan zayıfla" gerçeklik payı  varmışçasına bir umutla    ....ya tutarsa ! Hocanın yoğurt hikâyesi misali dört elle sarılıyoruz.  Ancak bu sarılmalarımızın %100 çözüm üretmek isteyen biz tombikler için sadece % 15 kısmını temsil ettiğinden bir haber yaşıyoruz.

Ben bu çizelge sayesinde her şeyi yaptığımı düşünürken oysa henüz hiç bir şey yapmadığımın farkına vardım. Sonuçta yarım depo benzin ile dünyanın bir ucundan diğer ucuna nasıl gidebilirim ki.  Hayatımı değiştirmekten söz ediyorsam sadece yediğim yemeğin kalorisi,  zayıflamak uğruna girdiğim cihazlar, kullandığım ilaçlar bana dayatıldığı kadar önemli olmadığının farkına vardım.  Bu sadece   %15 kısmı tamamlıyor o halde %100 çözüm için şimdi geriye kalan % 85 kısmı yani kendi özüme dönüp, gerçekleri algılayıp, fiziksel ihtiyacım ve yapabileceklerimi tespit edip, bu konuda kendimi donatmamın önemini kavramak.  Ancak bu şekilde ZAYIFLAMAK için gerçek mücadeleye girişmiş olacağım.  EĞİTİM evet her engeli AŞIYOR bu çok doğru. Ve kilolu olmak da bir engellilik halidir. Kimsenin yaşamak istemediği bir sorun olduğu gibi, günümüzde hala bir virüs gibi yayılmaya devam etmekte.  Halil beyin dediği gibi uyuşturucu ve alkol bağımlılığınızı doğru bir yardımla aşıp hayatınızdan istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Bir daha geri dönmemek üzere, yaşamanız ona bağlı değildir. Ama YEMEKLERİ hayatımızdan ÇIKARMAK mümkün olmadığı gibi onunla birlikte bize zarar vermeden yaşamak dünyanın en zor mücadelesini beraberinde getirir. HAYATINIZDAN uzaklaştıramayacağınız bir bağımlılığınızdan söz ediyorsak EĞİTİM ve ALGIDA değişimin zayıflama sürecindeki etkisi göz ardı edilemez. İşte biz bu yüzden kaybediyoruz Sebep-Sonuç ilişkisi kurmadan zayıflamaya çalıştığımızdadır hep bu gel-gitler. 

Oysa ZAYIFLAMAK BİR BÜTÜNÜN SONUCUDUR.  Ve çevremizde bu bütünü henüz kavrayamamış insanlar ve onların kör yaklaşımları ile çevrili dolayısı ile bilinmeyen bir gerçek nasıl öğretilemiyorsa bize de HEDEFE UYUMUN ne olduğu ZAYIFLAMANIN BİR BÜTÜN OLDUĞU henüz öğretilmemiş.  Anlayacağınız SUÇLU sadece biz değiliz. Bence en az bizim kadar SİSTEMİN ta kendisi ve bu sistemde yer alan Tombik Uzmanlar.  OBEZİTE sorunu için GLOBAL bir çözüm arıyorsak işe bence bu kişilerden başlamak gerekeli artık kendilerini revize etmeleri ŞART zira savunulan sistem içinde en az bizim kadar onlarda TOMBİKLEŞİYOR.  Ve siz Halil bey ilk kez sayenizde kendimi ve hedeflerimi keşfetmeye başladım.  Zayıflamanın ve BAŞARMANIN ne demek olduğunu artık çok iyi algılıyorum teşekkürler. 

HK Performans Üyesi Zayıflama Çemberi Yorumu

Kendisine Teşekkür ederiz.

Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için Zayıflama çemberi puanlama Sistemi

« Geri