MAKALELER

KİLO PSİKOLOJİSİ VE ŞİŞMAN - OBEZ PSİKOLOJİSİ

Şişman insan akıllımıdır?

 

KİLO PSİKOLOJİSİ VE ŞİŞMAN - OBEZ PSİKOLOJİSİ Şişman insan akılıdır, zekidir. Zeki olmak zorundadır. Çünkü bulunduğu durumdan çıkıp başka biri gibi görünmek zorundadır. Yoksa bir sürü soruyla boğuşur ve aslında kendi bile bilemez nedenini. Kendiyle dalga geçer, kalbinin ne dediğini hissetmeden.

 

Kilolu insanlar ikiye ayrılır; kilo vereceğine inananlar ve durumu kabul edenler. Ben durumu kabul edenlerdendim. Fakat ummadık bir zamanda kilo vermeye başlayınca, neden olmasın dedim ve kendimi gerçek potansiyelimi fark etmek açısından bir adım attım, bu kararla birlikte hayatım değişti. Yani mutsuzdum ve numara yaptığımı ancak şimdilerde anlayabiliyorum.

 

Kilolu insanlar matrushka bebekleri gibidir. Katları atıp da, içindekine ulaşınca, yüzündeki somurtmayı görürsün. Halbuki dışarıdan gülüyo gibi görünüyordur... O kocaman bedeninde küçücük kalmıştır. Kalbi her şeyden nefret eder olmuştur..

 

Ama söyleyemez, zekice bir çıkar yol bulur, kendine adına gülümsemek derler, Şişman insan zekidir mesela böyle bütün şişmanların zayıf hoş görünümlü bir arkadaşları vardır. Aradaki muhabbet kesin böyle gelişir.

 

Zayıf olan: Off çok kilo aldım geçen aldığım pantolon olmuyor..

Şişman olan içinden (İyi bari biraz daha alsında eşit olalım) Kaç kilo aldın ki canım?

Zayıf olan:2,5

Şişman olan: Yok canım sudur. O su merak etme, al şu kekten bir dilim keyfine bak canım.

 

İşte buna benzer olayları yaratan ve karşısındakini de yanına çekmeye çalışan, kilolu durumu kabullenendir.

 

 

HK Performans üyesine yorumu için teşekkür ederiz.

 

 

Not:

 

Yaşanan gerçek yorumlara göre Kilo psikolojisi ve şişman psikolojisi çok ağır bir yük olarak omuzlarımızda durmaktadır.  Ancak ne ilgili uzmanlar nede en yakınlarımız bizlere gerçek anlamda anlayamadığı için çizdiğimiz mutluluk resmini herkes gerçek sanır...  oysaki içimiz kan ağlarken dışımızda gülücükler saçabilecek kadar iki yüzlü olabiliriz...

 

Zayıflamak için bu maskelerden kurtulmalı ve öncelikle asla doğal olmayan kabullenişlerimizi değiştirmek için GELİŞEREK DEĞİŞİM eğitimlerine katılmalı, anlatılmaz yaşanır kilo psikolojisini yaşayan ve çözüm sunun HK performans ekibi ile farklı bir yol almalıyız...

 

Zayıflamanın en kolay ve en hızlı yolu,  maskelerimizden bir an önce kurtulmak olsun.

 

Sağlıklı hızlı ve kalıcı zayıflamak artık çok kolay olacaktır.

 

 

HK Performans Eğitim Danışmanlık

 

Üstün Performans Uzmanı

Halil KARGULU

 

« Geri