İŞTE GERÇEKLER !

DİLEK Ç.
Yüksel Hemşire BİNGÖL

                     

Yaş - Boy - Kilo : 31 - 1.58 - 95
Öğrenim Durumu : Üniversite
Meslek : yüksek hemşire


         KİLOBEKCİLİĞİ ANKETİ

1-Kilobekciliği Programından memnuniyet dereceniz nedir? Yüzdelik bir rakam verseniz % kaç vermek isterdiniz? ...neden?


%100 veririm neden mi çünkü sürekli sizinle birlikte olan bu zorlu süreçte hem destek olan hem de bilgilendiren bir program.


 1. Kilobekcinizden memnun musunuz ? Yeterli desteği alabildiğinizi düşünüyor musunuz ?


Tabi ki hem de çok sağolsun. o kadar çok duygusal değişimlerime katlandı ki ben mesaj atmasam o atardı ben sormasam o yönlendirirdi bana benden daha çok güvenmesi çok dayanılmaz zamanlarımda bana altarnatifler göstermesi beni çok sevindiriyor ve yol gösterdi.


 1. Kilobekçinizi hangi özellikleri ile tanımlarsınız?


Sabırlı,sabırlı,sabırlı,


 1. Takip Kontrol sistemi yeterli mi ? Daha iyi olması için ne tavsiye ederdiniz?


Bence yeterli ulaşabildiğim sürece gayet yeterliydi.


 1. Kilobekciliği Programı ile Diğer yöntemleri kıyaslayabilir misiniz ?


Hayır asla ve asla kıyaslanamaz kilo bekçiliğinin bir alternatifi yok!


 1. Kilobekciliği sistemine katılmaya nasıl karar verdiniz? Neden kilobekciliğini Programını seçtiniz?


Aslında benim son çarem gibi geldi bana. O kadar çok yöntem deneyip başarılı olamayıp artı sağlığınızdan kaybettiğinizde önce vazgeçip daha sonra başka alternatifler aramaya başlıyorsunuz. bir net gezisinde karşılaştım önce kitabı aldım. okudukça benim yaşadıklarımı yaşayan ne kadar çok insan varmış. Yaşanan her şeyi ilk defa bu kadar açık görebiliyordum. Ve inandım daha doğrusu inanmak isteyerek girdim programa


 1. Programa başlamadan önceki kilonuz ve ölçüleriniz ile geldiğimiz noktadaki kilo ve ölçünüz nasıldı ne kadar sürede değişim yaşadınız ?


Açıkçası benim programdaki sürecim biraz kaplumbağa hızındaydı ilk zamanlar çok sıkıntı yaşadım psikolojik olarak niye ben herkes gibi kilo kaybedemiyorum diye... ama hep bu dönemlerde Alkan Bey beni rahatlattı. sonrasında anladım ki herkesin gerçeği farklı tamam benim için biraz daha fazla zaman gerekecekti. daha fazla çaba diyemiyorum çünkü yapabileceğimin en iyisini yaptığıma inanıyorum. 2 aylık program benim rahatsızlıklarım, verdiğim aralarla birlikte neredeyse 3 ay olmuştu toplamda 8 kilo verdim ama bayağı inceldim ve sonuçtan çok memnunum


 1. Kilobekciliği programını yakınlarınıza ve çevrenize önerir misiniz?


kesinlikle öneririm böyle bir zayıflama programını böyle bir desteği hiç kimse hiçbir yerde bulamaz eminim her şeyden önemlisi çok samimi bir destek.


 1. Kilobekçiliği sistemimizden ileride kalıcılık için yeni bir kür şeklinde yararlanmak isterseniz aynı kilobekçiniz ile mi devam etmek istersiniz?


kilo bekçilerinin hepsinin birbirinden özel olduğuna eminim. Ara sıra nöbetçi arkadaşlarla da görüşme imkanım oldu herkes birbirinden iyi, bilgilendirici, samimi ama uygun olduğu müddetçe tabiki alkan beyi tercih ederim .


 1. Üstün performans Uzmanı ve Kilobekciliği sistemi kurucusu Halil KARGULU hakkında düşünceleriniz nelerdir? Nasıl değerlendiriyorsunuz?


Halil beyin araştırmaları ve deneyimleri sayesinde bizler bu programı yaşayabiliyoruz. kilolu insanların psikolojilerini, yaşadıklarını o kadar güzel anlamış ve anlatmış ki hiç bir diyetisyen, doktor hatta psikologlar bile bu şekilde anlatamazlardı herhalde... Kendisiyle hiç görüşmedim, tanışmadım, iletişim kurma fırsatım olmadı. ama program boyunca kilo bekçimizin yanı sıra onunda bizdeki gelişmeyi yada aksaklıkları izlediğini bilme güzel bir duygu.


 1. Verilen kiloların kalıcılığı ve takip kontrolü için ve sonuçların dahada pekişmesi için her 6 ayda bir kür ( 1 ay ) destek almak ister misiniz? sizce ihtiyaç var mı? en azından bir kaç kür için...


Aslında ben çok isterdim ama özel bir durumum olduğu için artık doğum sonrası inşallah.


 1. Size göre ve bugüne kadar yaşadığınız tecrübeler doğrultusunda Kilobekciliği nedir? Sizin için neyi ifade ediyor ve hayatınıza ne gibi katkıları oldu ?


Hayatımda verdiğim en doğru karalardan biriydi kilo bekçiliği programına katılmak oldu.

13. Vücudun Şifresi Kitap Yorumu
Mükemmel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Biz kiloluların yaşadıklarını bizden daha iyi anlatmış. hayretler içerisinde benimle aynı duyguları paylaşan okadar çok insan olduğunu gördüm ki. Herşeyi denediğimi düşünen ben aslında ne kadar yanlış şeyler yaptığımın bir kez daha farkına vardım.Sektörün bizler üzerinden ne kadar güzel para kazandığının ve kazanmayada devam ettiğini fark ettim. etrafımızdaki insanların farkında yada farkında olmadan bizleri ne kadar zor durumlara soktuklarını artık güven duygumuzun kalmadığını yada bırakılmadığını kendimizi atıl bir eşya gibi bir kenarda bulduğumuzu farkettim.hayatımızın her anında bizi ne kadar etkilediğini dahada iyi fark ettim.

Dilek Ç.


Genel Durum Kilo Bel Basen Gögüs
İlk-Son Kilo ve cm Farkları 8,4 kg 9 cm 5 cm 4 cm
Toplam Başarı Oranı (V.A. %' si) 8.84 7.83 3.97 3.45AÇIKLAMA:  Aşağıda okuyacağınız yorumlar Hk performans Halkla İlişkiler departmanının son 2 anket ve Fulya Hanım'ın başarı mektubunun şirket içi değerlendirmesi ve yönetime sunulan raporudur...   Bu raporu sizlerle paylaşarak, Kilobekciliğinin;  Dünyanın en iyi sistemi ve çözüm odaklı alternatifi olmayan bir yöntemi olduğunu bir kez daha bu rapordan analiz edebilmenizi sağlıyoruz...
( Şirket içi rapor orjinal hali ile )

R A P O R

Fulya Aytül ( hikayesi sitede mevcut üye ) sistemin ona sunduğu verilerden güzel bir şekilde faydalanmış ve kilobekçiliği sisteminin temelinde yatan gelişerek zayıflama modelini önemli ölçüde algılamıştır. Amaçlardan bir tanesi evet somut gelişimi sağlamak ve bedeni değiştirebilmek ama önemli olan düşüncelerin değişerek ruhsal doyumu ve mutluluğu yaşamaktır. Yani bu bileşenlerin bir araya gelerek oluşturacağı önemli konu MUTLU OLMAKTIR. Kişinin kendisini mutlu hissedebilmesidir. İstatistiki olarak İdeal kilo belki Fulya Aytül'ün ulaşmış olduğu kilo kadar değil, 15-20 kg vermesiyle ortaya çıkacaktı. Ama bu noktada kişinin mutlu olması onun verdiği kilolarla değil ruh halinin nasıl olduğu ile ilgili bir durum olduğunu görmekteyiz. Yani yine sonuç düşüncelerin ve algıların değişmesine bağlıdır. Kişi hangi ruh halinde ve görüntüde mutluysa ideal kilo aslında odur.

Kişinin Sabit kalıplar içerisinde baskı ortamını yaşamaktansa şuuraltının ve davranışlarının özgür bırakılarak doğru yöntemlerle hedefe vardığını görmekteyiz. Yani hedefe giden yol bir eziyet değil özgürce kararların verildiği düşünce mekanizmasını rahat bir şekilde kullanmasına dönüştüğü bir yol olmuştur. Sağlıklı yaşam sadece beslenme düzenini değiştirmekten değil, kendi gelişimine katkı sağlamak pozitif düşünebilmek ve kaybederken kazanabilmekten geçmektedir. Kilobekçiliği sistemi bu kutsal nimetleri sunmaktadır. Pozitif gelişim için maksimum desteği vererek aynı zamanda beden sağlığını da güçlendirmektedir.

Fulya Aytül'ün hikâyesinde görüyoruz ki davranışların değişmesi için düşüncelerin değişmesi önemlidir. Kendisine değer veriyor, hak ettiği şekilde davranıyor, bedenini ve ruhu sevmeyi öğrenerek o iki parçanın neye ihtiyacı olduğunu biliyor. Kendisini keşfetmiş ve hayatın nefes almak ve tercihlerle var olmak anlamına geldiğini algılamıştır."Mutlu insan olmanın yolu öncelikle kendini sevme, beğenmeyle başlıyor " bu söze katılmamak mümkün değil. Kendini seven kişi, kendisi ve hayalleri için ne gerekiyorsa onu yapar. Kilobekçiliği sistemi hizmet alan kişilere bunu sunabilmiş ki o desteği verebilmiş ki insanlar kendileri için bir şeyler yapmanın ne olduğunu ve kendini sevmenin ne olduğunu çok iyi bir şekilde algılayabilmiştir. Aynadan baktığında eğer yüzü gülümseyebiliyorsa sadece verilen 11 kilodan dolayı değil kişisel gelişimi ve ruhen doyumu yaşamasından kaynaklıdır. Çünkü kişi sisteme gelerek gerçek mutluluğun ne olduğunu algılayabiliyor. Fulya Aytül bunu başarabilmiş yaşadığı mutluluğu kelimelere sığdırmaya çalışmıştır. Anlaşılıyor ki kendi ayakları üzerinde durabilmeyi öğrenmiş ve böylelikle de hayatı boyunca unutamayacağı bilgileri alarak beden ruh kombinasyonunu koruyabilecektir. Bu mutluluğun kendisidir, başarının göstergesidir.

Anketleri yorumlamak gerekirse eğer nabız yoklamak ve kişinin aldığı verimliliği görmek açısından bu tarz anketler kesinlikle rota belirlememizde katkılıdır. Hedef kitleye nasıl ulaşabiliriz düşüncesini ya da kendimizi kitlelere nasıl sunabiliriz düşüncesini rahatlıkla aktarabilmek için kişilerin memnuniyet derecelerini ölçmek ve sonuçlarını görebilmek çok önemlidir. Okuduğum Anketlerden bir tanesi dilek hanım'ın anketidir. Kişi kilobekçiliğinden memnuniyet derecesini %100 olarak nitelendirmiştir. Piyasada herhangi bir kurumdan %100 memnun kalınması gerçekten çok zor bir durumdur. Kişi memnuniyetinin sebebini Sürekli iletişime ve sürekli desteğe verilen bilgilere bağlıyor. Kişi herhangi bir kurumla ya da yöntemle kilobekçiliğini kıyaslamıyor. Bu kıyas durumunun olmaması sistemin farkını ortaya koyuyor aslında. Genel olarak Dilek Hanım'ın yorumlarına baktığımızda kendi yaşadığı sıkıntılara rağmen karşısında sabırla yardım etmeye her zaman hazır, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen hedefine ulaşması için elinden gelenin fazlasını yapan bir sistem olduğunu belirtiyor. "Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biriydi kilo bekçiliği programına katılmak" İşte bu karar mekanizmasının nasıl güçlendiğini de göstermektedir... Bu da bir Hk farkıdır...

 İnsanların kilobekçiliğine katıldıktan sonra yaptığı yorumlar kesinlikle dikkate alınacak önemli yorumlardır. Bunları duymak ve duyurmak hem farklı  insanların sisteme olan güvenindee katkı sağlayacak hem de bizler için insanlara sunum yaparken etkili bir sunum olmasında fazlasıyla etkili olacaktır. Anket sonuçları sistemin verdiklerini önemli ölçüde gün yüzüne çıkartmaktadır. %100 başarılı bulunan, hayatında verdiği en doğru karar olunan, sabırlı, cesur, hiçbir zaman desteğini esirgemeyen bir sistem olduğunu yapılan anketlerin sonuçlarında görebilmekteyiz açıkça.

Aynı şekilde Hülya Gümüş de Dilek Hanım gibi %100 başarı puanı vermiştir sisteme. Yine sistemin farkını ortaya koyduğu konular üzerinde durmuştur Hülya Hanımda. Özellikle bahsetmiş olduğu ;

" Kilobekçiliğinin en özel ve güzel yanı; artık kilo verme konusunda felç olmuş iradeleri tekrar canlandırması. Mideye teklif edilecek yeme-içme progamından önce beyne bir diyet uygulamasi. Tek taşla iki kuş: hem sağlıklı yaşamayı öğrenip hem de zayıflayabilirsin"paragrafı güzel bir yaklaşımı ifade ediyor.

Bu gerçekten değinilmesi gereken güzel bir paragraf. Sistemin içeriğini keşfetmiş ve düşünce gelişiminin ne denli önemli olduğunu vurgulamıştır. Bir taşta iki kuş benzetmesi de eğlenceli ve bir o kadar da gerçek bir tanımlamadır. Çünkü hem ruh değişimi hem beden değişimi sağlayan ve bunu %100 başarıyla sonuçlandıran başka bir sistem mevcut değil. İşte bu yine Hk farkı bana göre... Herkese tavsiye edilen ve insanların yüzünü bu denli gülümsetebilen bir sistem işte anketler! işte yorumlar! işte başarı hikâyeleri! HK her konuda iddalı ve başarılı... Söylenecek başka bir söz yok sanırım...
Saygılarımı arz ederim
( Şirket içi kişisel yorumlar )
Buket Malkoç
Halkla İlişkiler

« Geri