İŞTE GERÇEKLER !

Gamze ARIKAN
Boy :1,64 Kilo : 74 İlk-Son Kilo farkı 7,5 kg İSTANBUL

İsim  :

Gamze Arıkan.

Öğrenim Durumu :

Üniversite

Meslek :

Yönetici 

İlk-Son Kilo ve cm Farkları

7,5 kg

BEL
15 cm

Basen
11 cm

Göğüs
6 cm

1 AYLIK DEĞİŞİM  (V.A. %' si)

10.14

17.05

10.28

5.88     
    ÜYE PROGRAM SONRASI YORUMLU ANKETLERİ


1.   
Kilobekciliği Programından memnuniyet dereceniz nedir? Yüzdelik bir rakam verseniz % kaç vermek isterdiniz? ...neden?

 

%100 veririm elbette.Sadece beslenme öğretileri ya da bana moral desteği için değil,bana yaşam koçluğu yapıp yoğun olduğunu hiç hissettirmeden kendimi özel ve tek zannettirerek arkadaşlık yaptığı için.

 

2.    Kilobekcinizden memnun musunuz? Yeterli desteği alabildiğinizi düşünüyor musunuz?

 

Kilobekçimden kesinlikle rahatça övgüyle bahsedebilirim.Yoğunluğunu bile nadiren hissettim.Bana hep müşteri yada hasta gibi değil destek olduğu arkadaşı gibi yaklaştı.

 

3.    Kilobekçinizi hangi özellikleri ile tanımlarsınız?

 

Bence kilobekçim;  sabırlı ve bilgili,arkadaş olarak açık sözlü ve inandıklarının arkasında duran biriydi.İstisnasız programla ilgili ya da değil her söylediğimi neden-sonuç ilişkisiyle değerlendirip anlamaya çalışan iyi bir dosttu.

 

4.    Takip Kontrol sistemi yeterli mi ? Daha iyi olması için ne tavsiye ederdiniz?

 

Bence yeterli daha detaylısı sıkıcı olabilir bir süre sonra.Amacına ulaşacak yeterlilikte.

 

5.    Kilobekcisi.com web sayfamızın tasarımı, uygulamaları ve genel işleyişini nasıl buldunuz? farklı bir öneriniz olur mu?

 

Bu sayfa insana kendi defteri hissini veriyor.Sadece bana özel.Web sayfalarıyla ilgili çok tecrübem olmadığından Özel bir önerim yok açıkcası.

 

6.    Kilobekciliği Programı ile Diğer yöntemleri kıyaslayabilir misiniz ?

 

Kıyaslamasam daha iyi herhalde.Gereksiz ve saçma olur.Koca basenli diyetisyenlerden bahsetmek istemiyorum :)

 

7.    Kilobekciliği sistemine katılmaya nasıl karar verdiniz? Neden kilobekciliğini Programını seçtiniz?

 

İlk defa 2-2.5 sene evvel tramvayda gördüğüm bir ilan sayesinde tanıştım sizinle.Kitabı okuduktan sonra da,artık umudun kalmadı zaten bir de bunu dene diye düşünüp ısrarla mail atmıştım.Tabii ki böyle bir sistem hayal etmedim hiç.Kalıcı bir yöntem olarak falan düşünmedim.Hele bana böyle şeyler katabileceğini hayal bile etmedim.Tek amacım estetik kaygıyla kilo vermekti.

 

8.    Programa başlamadan önceki kilonuz ve ölçüleriniz ile geldiğimiz noktadaki kilo ve ölçünüz nasıldı ne kadar sürede değişim yaşadınız ?

 

1 ayda 8 kilo verdim (ki bu benim yapımda biri için hayli zor çünkü, gerçekten zor kilo veriyorum) 6 cm göğüs, 15cm. bel, 11cm basen incelmesi gerçekleştirdim.
Ama her şeyden önemlisi ne biliyor musunuz, Sakin bir insan oldum. Gereksiz telaşlarımla başetmeye çalışan, stresi en aza indirgemeye çalışan biri oldum.

 

9.    Kilobekciliği programını yakınlarınıza ve çevrenize önerir misiniz?

 

Valla ben sizin açınızdan iyi bir reklamcı olamam.Çünkü hakikaten önyargılarla uğraşmak zor.Sorana anlatıyorum ama görüntü bile zor ikna ediyor.Size Allah kolaylık versin diyorum.Ama benim adıma uğraşmak zor bu insanlarla.Tabii ki kendi ailem içinde öğrendiklerimi aktarmaya çalışıyorum,evimde ona göre bir yemek düzeni oluşturmaya çalışıyorum.Ama bir kademe ötesi sıkıyor artık beni açıkcası.Benimde etrafımda mutlaka yardım alması gerekenler var ama insanların kafasındaki öğrenilmişlikleri yıkmak değil sarsmak bile zor.

 

10. Kilobekçiliği sistemimizden ileride yeniden yararlanmak isterseniz aynı kilobekçiniz ile mi devam etmek istersiniz?

 

Evet tabii ki.İyi iletişim kurduk.Benim adıma iyi de bir takım oldukl.Yine yola çıkacak olsam illa aynı Takım lideri yani. Ona laf yok :)

 

11. Üstün performans Uzmanı ve Kilobekciliği sistemi kurucusu Halil KARGULU hakkında düşünceleriniz nelerdir? Nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Kilobekçim ile  konuşmuştuk bu konuyu.Bu gerçekten acayip bir duygu.Sadece fotoğrafını gördüğüm bir insan hayatıma çok büyük etki etti.İnsan hayal midir gerçek mi diye bile düşünüyor.Bence biraz halkın arasına karışın Halil Bey:)Arada sizinlede iletişim kurabilelim.İnanın hem sizin hem bizim motivasyonumuz artar.Çünkü hem seviliyorsunuz çok hem merak ediliyorsunuz.Siz olsanız etmezmisiniz ama??Hayatlarda iz bırakmak hele ki bu kadar güzel ve etkili olanını çok güzel bir duygu olmalı.

 

12. Verilen kiloların kalıcılığı ve takip kontrolü için ve sonuçların dahada pekişmesi için her 6 ayda bir kür ( 1 ay ) destek almak ister misiniz? sizce ihtiyaç varmı en azından bir kaç kür için...

 

Tabi ki var.Ben kilomu geçen programda 2 sene korumuştum.Sonra ilk engelde alt üst oldum.Demek ki sağlamlaştırmayla ilgili sorun yaşamışım.O yüzden imkanlarım dahilinde olursa istiyorum arada rahatsız etmek.

 

13. Kilobekciliğinin Online olması faydalımı? haftada yarım saat konuşmak mı? yoksa günde ihtiyaç halinde saatlerce iletişim kurmak mı avantajlı; Oline sistemi nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Kesinlikle online olması harika.Ne sorarsam sorayım,nasıl bir zorlukla karşılaşırsam karşılaşayım birinin her daim orda olduğunu bilmek insanı iyi hissettiriyor.Soruları biriktirmek hiç bir zaman iyi bir yöntem olamaz zaten bu süreçte.Çünkü çok çalkantılı ve hassas bir dönem.Özellikle ilk başlarda her saat başı duygu akışım değişebilirken haftada bir hangi biri için destek alabilirdim ki??Ya da hissettiğimi o an da olduğu kadar ne zaman daha iyi anlatabilirdim??

 

14. Kilobekciliği ücretlerini; hizmet yoğunluğu, kalitesi ve anlayışı ile kıyasla pahalımı yoksa; hayatı neniden yaşamak, belki de yeniden doğuş anlamında bir yaşam için verilen hizmet bedeli için çok uygun diyebilir miyiz?... maddi karşılığını ve üyelik ücretlerini neye göre kıyas yapmalıyız.

 

Valla şu kadarını söyleyeyim bende ki ruhsal değişimi gören annem ve teyzem parayı size kuruşuna kadar helal etti,bilginize.Sağlık için harcanan paranın önemi olmaz,olmamalı.Ya da ilerde doktorlara vereceğime şimdi bu şekilde kullanmak daha akıllıca.Ben biraz limitimi aştım kabul ediyorum ama pişman değilim asla.Hizmetin ve bana kattıklarının karşılığında gerçekten önemi olmamalı bence.Belki programı ilk defa alanlar için başta çok gelebilir ama yaşayınca herkes mutlu ayrılıyordur,eminim.

 

15. size göre ve bugüne kadar yaşadığınız tecrübeler doğrultusunda Kilobekciliği nedir? Sizin için neyi ifade ediyor ve hayatınıza ne gibi katkıları oldu ? ( detaylı hikayeniz)

 

İlk katkısı sanırım tatil bavulu hazırlarken,şu bikiniyi bir deneyeyim deyip te sonra çok hoşuna gitmesi;yaklaşık 2 saat boyunca kocanın 'Tövbe Yarabbim!!' bakışlarına aldırmadan bikiniyi çıkarmamam,neredeyse bütün Pazar evde öyle dolaşmam,diyebiliriz.
Şaka bir yana kilolar,santimler bir yana bu süreçte,bana kattıkları en büyük kazanımlarım duygu dünyamda sanırım.Kocamın programı ilk aldığım gün;"Gamze sen bunları yersen sadece,beni gece uyurken kesebilirsin" demesi demesi daha dün gibi. Adam biraz aç kalsam sinir harbine girmeme alışmış,ne yapsın.


Şimdi hem şaşkın,hem mutlu. Zaten kilomla ilgili beni hiç sıkmadı,yermedi. Ama ben onu bu sinirimle gayet gerdim :)


Bütün bunlar tabii ki "Tamam,yaptım, bitti" demek değil. Sadece yola girdim ve önemli bir mesafe katettim. Aynı beslenme alışkanlıklarımda olduğu gibi. Hala arada saçmalıyorum. Ama önemli olan bence başetmeyi istemek. Yemek konusunda da mesela insan arasına karışmaktan kaçtım açıkcası alışana kadar bu sürece. Malum çünkü herkes yerken bir şeyler ben rahatsız olmasam onlar rahatsız oluyor. Akışı bozmamak için de canımın istemediği bir şeyden çatal bile almak istemiyorum. Doğal olarak onlar yiyor ben seyrediyorum.Ama neyse ki şimdi atlattım.Artık kendim karar veriyorum yiyeceklerime.Sağlıklı tercihlerle eşlik edebiliyorum onlara. Önümde bir tatil sınavı var ki artık ondan da daha az korkuyorum. Aslında korku değil de kalan, hafif tedirginlik diyelim.O da bilinmeyene duyulan olağan şeylerden.Ben buralara kolay gelmedim bu sıcaklarda.Kolayda vazgeçmem.(Kilo bekçim bilir)Hele istediğimi giyme lüksü yok mu? Ondan daha güzel bir tat var mı ki dünya da??


İşte kilo bekçiliği daha doğrusu kilo bekçim böyle katkılar sağladı bana.Katkı az kaldı sanki kelime olarak.Beni toptan değişme yoluna itti. Kafamdaki soru işaretlerini azalttı, kendime güvenimi geri getirdi.Gerçekten teşekkürün kelimeden fazla bir anlamı varsa bana tercüme olacak bildiğiniz lütfen kendisine iletin. Hepinize emeğiniz için herkes adına ayrı ayrı da teşekkür ederim tabii bu arada. Gerçekten güzel bir iş yapan güzel insanlarsınız. Herşey hayal edebildiğinizden iyi olur umarım.


Gamze ARIKAN

 

         

1. Kilobekçinizden memnun kaldınız mı?

Evet
Hiç Memnun değilim % 10 -
Pek Memnun Değilim % 30
İdare Eder Diyebilirim % 55
Kısmen Memnunum % 75
Çok Memnunum % 95
Çok Çok Memnunum Hemde % 100
Bence tek kelime ile muhteşem % 100 bile az gelir...

2. Kilobekçimiz soru işaretlerinizi giderdi ve sizi hedefinize yönlendirdi mi?

Evet gerekli yönlendirmeyi yaptı
Hayır yeterli yönlendirmede bulunmadı

3. Kilobekçinizi nasıl tanımlarsınız?


Bilgili
Sabırlı
Pratik
İyi bir dinleyici
Çözüm odaklı
Arkadaş
Lider
İyi bir eğitimci
Empati yeteneği kuvvetli
Başka bir olumlu özellik
Yetersiz

4. Kilobekçiniz sizin için hangisi?

Eğitimci-Danışman
Arkadaş-Yoldaş

5. Kilobekçiliği hizmetini çevrenize önerirmisiniz?

Evet
Hayır
Kesinlikle Şiddetle Öneririm

6. Yeniden kilobekçiliği hizmetinden faydalanacak olsanız mevcut kilobekçinizle mi devam etmek isterdiniz?

Evet
Hayır
Memnunum ama farklı bir bekci daha çok sinerji olabilir diye de düşüne bilirim...!

7. Kilobekciliğinin Online olmasının değerlendirmesi...

Online olması avantajdır
online olması uygun değildir...
Yüz yüze haftada yarım saat konuşmaktansa Online sınırsız desteğin asla kıyası bile olamaz...

 

GAMZE ARIKAN

 

Bu hazzı anlatmak gerçekten mümkün değil aslında,                           ben sadece deniyorum.

   Benim ikinci kez programa katılışımdı bu. Kendime güvenim sarsılmıştı biraz açıkcası. İlk programdan belli bir birikimim elbette vardı ama neredeyse sıfırmış gibi yeniden başladım. Duygu karmaşam vardı tabii bu yüzden. İlk programda geldiğim noktayı programdan sonra kendi başıma ilerleterek 2 sene kilo almadan korumuşken evlilik hazırlığı ve ilk aylarda yaşadığım düzen değişimiyle neredeyse başladığım noktaya geri döndüm. İlk başlarda bunun bir sağlık problemi olduğunu da düşünüp gerekli testlerimi yaptırdım. Hipoglisemi (kan şekeri düşüklüğü) teşhisi kondu. Doktorlar fazla açıklama yapmıyorlar, internetten kendim bilgi edinmeye çalıştım bu konuda. Kilo almayacaksın ama aç ta kalmayacaksın sonucunu elde ettikten sonra bunu tek başıma başarmakta zorlanabiliceğimi hissettim ve yuvaya geri döndüm.:)

İkinci programım olmasının en büyük avantajı hiç bir şekilde güven sorunu yaşamam oldu bu sisteme. Zaten bir kere başarmıştım, o büyük zevki tatmıştık beraberce. İstediğim kıyafetleri giymek, iltifat almak gibi mutlulukların yanında istediğim gelinliği seçip giyme lüksünü de yaşadım. Bunun yanında bu sefer ya şekerim çok düşerse ya bu sefer başaramazsam tereddütlerini hissetsemde biliyordum ki yanımda beni benim kadar düşünecek birileri olacaktı. Kaldı ki tahmin ettiğim gibi de oldu. Kocamın biraz aç kalsam gösterdiğim sinir ataklarından sonra az yiyerek nasıl tepkiler verebileceğim konusunda tereddütleri oldu tabii ki. Özellikle kendisini uyurken boğabileceğim, kesebileceğim tarzındaki korkuları haksız sayılmazdı zaten:)  Neyse programa başladık, ilk gün baktı bir şey yok gayet sakinim, ikinci gün baktı bir şey yok; üç, dört derken hala bekliyor tamam şimdi bir yerlerde patlar diye. 1 hafta sonra ikna oldu:) Hakikaten en ufacık bir kötü tepkim olmadı program esnasında. Hatta kilobekçim sayesinde kişisel gelişim bile göstermeye başladım. Tabii ki ilk başlarda sıcaklarında etkisiyle hafif halsizliklerim oldu, fakat atlattım kısa zamanda. Daha sakin, gereksiz telaşlarıyla başetmeye çalışan biriyim şimdi. Benim kadar etrafımdakiler de şaşkın ve mutlu. Ani şeker düşmeleri yok dolayısıyla sinir, alınganlık, açlık gibi hislerim de ortadan kalktı .Kaybederken kazanmak dediklerini birebir yaşadım ben yani.

Aslında galiba bunların yanında kilo vermek cabası oldu bu programın. Ama kiloyla ilgili de çok mutlu olduğum zamanlar oldu. Hatta bu mutluluktan saçmaladığım bile oldu. Tatile gitmeye az kalmış, çalıştığım için en azından bavul telaşım olmasın diyerekten giyeceklerimi hazırladığım bir pazar, balayında (daha geçen sene) giydiğim ve bir daha giymenin stres yarattığı bikinilerimi buldum dolapta. Tam bavula koysam mı derken bir deneyeyim şunu dedim. Giydikten sonra sevinçten çıkaramadım yaklaşık yarım gün boyunca.Kocamın "Tövbe Yarabbim" bakışları altında dolaşıp durdum evde. Komşular falan pencereden görmemiştir umudundayım hala. İlerleyen saatlerde "Tamam,yeter artık çıkar", "Biraz daha kilo vermen lazım" gibi cümleler duyuldu evde tabi ama benim özgüvenime sökmedi. Olsun kendimle mutluyum ben nasıl olsa geri kalanını seneye vermiş olacağım, umrumda değil deyince "Ben de kendime mayo alacağım" tehditinden korkup, çıkardım. Şimdi bavulda denize girmeyi bekliyorlar:)

Tüm Bunlar; İnsanı gerçekten moralle yaşama döndürüyor. Yaşanan bir rejim olmadığı için bazen kilo verdiğinizi bile kıyafetler bağırıyor. Deneyip deneyip biraz daha zaman sonra giyerim dediğim pantolonu geçen gün işten yorgun argın geldikten sonra çıkartıp dolaba asacağım, bir baktım düğmesini, fermuarını açmayı unutmuşum. Çekip çıkarmışım üstümden tayt gibi. Sabah farketmiştim gerçi çekiştirip durmamdan ama akşam "Zayıfladın"diye bağırması da güzel oldu hani. Kısacası bunlar sadece güzel, komik, moral veren anlar olarak kalıyor geriye baktığımda. Herşeyi bir bütün olarak hatırlıyorum şimdi.Çünkü daha önce de yaşadığım için biliyorum. Kilo verince hayat değişmiyor. Sıkıntılarınız aynı sıkıntılar, stresleriniz aynı. Gerçekten çok güzel duygular kendine güvenmek, istediğini giymek, insanların iltifatlarını duymak, övünmek ama bir süre sonra alışıyorsunuz. Her insan gibi istediğinizi elde ettikten sonra değeri eskisi gibi olmuyor istediğinizin.Asıl olan hayatı yaşama tarzını değiştirmek, hem beslenme alışkanlıkları, hem hayata bakış açısı yönünden. Asıl mutluluk orda...

Ayrıca hiç bir şey kolay değil elbette anlatırken olduğu gibi. Hele benim gibi tekrar böyle bir sürece güç toplayıp başlamak daha da zor. Kendimi sorguladığım zamanlarım oldu. Neden böyle doğdum, hiç bir şey de şansım yok diye düşündüğüm. Geldiğim noktadan devam etseydim kimbilir şimdi nasıl görünürdüm diye düşündüm. Ama başardım. Bir kez daha. Hatalarımı daha net gördüm, analiz ettim bu sefer. Aslında başardım demeği çok gönlüm kabul etmiyor, biz başardık. Siz ve tabii kilobekçim olmasaydı, şimdi yaptığım gibi derdim sadece bikini seçmek olmayacaktı, iç hesaplaşmalarımla uğraşmaya devam ediyor olacaktım. Bu hazzı anlatmak gerçekten mümkün değil aslında, ben sadece deniyorum. Cümle aleme de seslenmek istiyorum bu arada; evlendi bitti diye düşündüğünüzü bu yüzden, mutluluktan artık kilo aldın falan demediğinizi biliyorum. Ama bitmedim arkadaşlar.. Yeni başlıyorum. Efsane geri döndü.. Şöyle çekilin bakayım biraz. Bu arada söyleyeyim çocuk doğurur bozulur diye de fazla umutlanmayın, anahtar bende. Hamilelik nasıl geçer öğreteceğim hepinize.

Bu cesaretimin mimarından da bahsetmeden geçmek olmaz tabii. Kilobekçim demek içime sinmiyor ona. Gerçekten arkadaşım oldu o benim. Zaten bence kilo bekçisi tek kelime karşılığıyla "dosttur". Verdiğinizin 2 katı ilgisi, desteği vardır hep. Yani öyle olmalıdır, benim kilobekçimde tanımıma çok uyuyor. Uygulamanın amacı da bu zaten. Gerçek dostlar gibi en ufak sorunda zorlukta size destek olacak birini yanınıza yol arkadaşı yapmak. (yanlız yine de dostunu kimse kilobekçisi yerine koymasın derim ben çünkü bu kadar uğraşırsa bezebilir, arkadaşsız kalabiliriz zira. Yani düşününce beni de bir arkadaşım günde 10 kere arayıp; açlık hissediyorum, canım sıkıldı, tansiyonum mu düştü ne diye rahatsız etse arkadaştan soğuyabilirim )

Başlamadan evvel çoğu insan gibi ben de diyetisten, psikolog gibi kaprisimin geçeceği biri çıkacak zannettim karşıma. Ben her türlü can sıkıntımı ondan çıkaracağım, rahatlayacağım "para verdim kardeşim"mantığıyla istediğimde bana hizmet edecek biri gibi algıladım bu olayı. Aslında belki de kilo bekçiliği tanıtımını biraz yumuşatabilirsiniz. Eminim benim gibi düşünenler çıkmıştır çünkü. Yani ben programa başlarken karşımdaki insan mı, robot gibi ne söylersem cevap verip beni yönetecek bir şey mi onu bile oturtamamıştım diye düşünüyorum şimdi bakınca.Ayrıca tanışmadan program başlayıncaki sürece kadar kilo bekçileri de bir noktaya kadar kendi özel dünyalarından bahsedebilmeli. Çünkü ancak bu şekilde "bende yaşadıklarını yaşadım, benimde zaaflarım var tabii ki senin gibi ama yenmeye çalışıyorum,biz arkadaşız sen de benim gibi başarabil diye destek olacağım sana bu süreçte" mesajı verilebilir diye düşünüyorum.Kilobekçimin benzer tavrı beni çok rahatlattı, evet dedim karşımdaki insan :) Hiç bir zaman bana müşteri ya da hasta tavrıyla yaklaşmadı. 1 aydan uzun zamandır hem güldük,hem sevindik,hem sinirlendik (hatta ben küstüm bile 2dk.kadar alınganlıktan) Yani yapaylık olamadı ve bence en önemlisi bu.İşin anahtarı da bu.

Sonuç olarak zor bir yolu daha bitirdim,kendi azmim ve bu güzel insanların yardımıyla.Bundan sonra kendimle başbaşayım ama yine de arada kapılarını çalacağım tabi ki. Çünkü geçen seferden gördüm ki tamam yaptım bitti, olmuyor. Alışkanlıkları kemikleştirmek için onlara daha ihtiyacım var. Zaten olamasaydı bile hayatımın her evresinde herzaman hatırlayabileceğim anlarda hep imzaları var.Unutmak mümkün değil yani. Umarım istedikleri şeyleri başarırlar bu fikre kapalı toplumda. Arkalarındaki destek büyük olacak nasıl olsa.

GAMZE  ARIKAN.

« Geri