İŞTE GERÇEKLER !

3 Ayda 30 Kilo ZAYIFLAMA BAŞARISI
Halil Kargulu:
Bugün aramızda Ezgi var. Ezgi tam tamına 3 ay oldu. 3 aydır birlikteyiz 88 kilo başladığı yolculuğuna çoktan olduğu 58'e ve 58'de sindirilmiş bir şekilde 57,5 kilo ile gönderiyoruz. Görüntüde 30, sadece 30'da yetmez ki kas yağ oranı, vücut analiz cihazlarına göre tamamını yağdan verdiğini, kas oranının arttığını, daha atletik daha fit daha sık bir bedene sahip olduğunu zaten gözlerimizde görüyor, makine ne derse desin (:

Ezgi nasıl başardın bunu?

Ezgi: Okul bitti hocam, direkt zaten okul bittikten 5 gün sonra geldim kampa. Karar verdim. İnternet aracılıyla. Hem hızlı bir şekilde geldim, şanslıydım o bakımdan. Hep 3 cümle diyorsunuz biri bence TESLİMİYET. Geldim. Tabi ki bazen yemek yediğimizde, yemediğim zamanlar oluyordu onu da siz diyordunuz "yememe keyfini" yaşıyordum. Geri kalan her şeyde TAM TESLİMİYET de oluyordum.


 

Besin dışı enerji kaynağı diyordunuz. Bence bunlarda çok önemli. Yemeğe sadece odaklanmamak, diğer sosyal aktiviteler, buradaki sohbetlerimiz, yaptığımız antrenmanları zevkli bir şekilde yapmak çok önemli.

Halil Kargulu: Evet, keyif almak. Her ne yapıyorsan yap ama keyif al.

Ezgi: Siz diyorsunuz yürüyüşlerde. "Eğer o andan keyif almıyorsanız, çok sıkılıyorsanız; durun, bekleyin daha sonra yürümeye devam edin" diyordunuz. Bunlar çok etkiliydi. Öyle çok zevki bir şekilde KAYBEDERKEN KAZANDIM (:

Halil Kargulu: Evet, kilolar 30 kilo giderken belki bundan sonra tüm hayatını bu kilolarda yaşayabileceğin bir bilinç kazandın diyebiliyor muyuz?


 

Ezgi: Evet, üçüncüsü de hocam onu diyecektim, YAŞAMAK. Sadece kamptayım bu süreç içerisinde antrenmanlarımı yapacağım, yemek programlarımı ona göre yapacağım değil, bunu bir yaşam tarzı haline getirmek önemliydi. Buradan çıktıktan sonra da başaracağıma inanıyorum. Korkum yok o yüzden.

Halil Kargulu: Evet...

Ezgi: Okulu kapattım geldim, yarın okulum açılıyor hocam (: 3 aydır buradayım.

Halil Kargulu: Yani yaz tatilini HK Performans'ta geçirmiş oldun.

Ezgi: Eve gitmedim. Ailem beni görmeye geldi.

Halil Kargulu: Pişman mısın?

Ezgi: Hayır hayır

Halil Kargulu: Deniz, kumsal, tatil olsaydı (...)

Ezgi: Deniz de gittik yeri geldiğinde, havuzumuza da girdik hocam. O yüzden hiç pişman değilim.

Halil Kargulu: 'Buradan daha iyi tatil merkezi düşünemezdim' diyorsun. Üstüne 30 kilo verdin.Ezgi: Evet ve Perşembe günleri Erdem Hocamız sayesinde özellikle çok farklı etkinlikler yaptık. Rafting... Benim babam Rizeli hani hep görüyordum Rize de rafting olduğunu hiç denemiştim burada 2 kere raftinge gittik. Yamaç paraşütü yaptık. Daldık. Yani ilkleri burada yaşadım. Çok mutluyum o yüzden. 5 yıldızlı bir tatil köyüne ya da otele gitsem bu kadar eğlenemezdim. Aynı zamanda bu kadar eğlenirken de 30 kilo vermek de büyük bir başarı hocam. Çok güzel.

Halil Kargulu: Tabi ki kilolar biliyorsun kilolar sadece tüketimle oluşmuyor. Sonuçta pek çok duygu ve düşüncelerimizin ruhsal ağırlığımıza yansımasıyla bu kilolar geliyor. Senin geçmişinde tabi ki çok farklı süreçler var. Evden çıkamam durumların var. Kilolu olduğun için bakkala gitmem durumların var.

Ezgi: Evet, utanma, insanlardan kaçma. Yani burada hem kilolarım gitti ama ruhsal olarak da çok hafifledim. Şimdi şey diyorlar bana okul başlayacak...

Halil Kargulu: Yeditepe de okuyorsun?

Ezgi: Evet, Yeditepe okuyorum. Yeditepe de 60 kilo olmak intihar sebebidir (:

Halil Kargulu: Bazıları için olabiliyordu maalesef (:


 

Ezgi: Bana şey dediler; "direkt buradan çıkıyorsun okul açılacak tempo" ama BURADA ENERJİ DEPOLADIM. Tam gaz okula da devam edeceğim.
Hep birlikte çok güzel şeyler yaşadık. Yani daha fazla kalabilseydim keşke. Üzülüyorum gerçekten. Ama hafta sonları olsun, boot camplar olsun yani katılacağım bu yüzden hep bir ayağım burada olacak.

Halil Kargulu: HK'dan kurtulmak zaten mümkün değil (:

Ezgi: Yok, HK ailesinden kurtulmak yok ((:

Halil Kargulu: İstanbul'da da yine günlük aktivitelerimizi yapabileceğimizi ortamımız var. İnşallah onlarla birlikte süreci 9 ay 10 güne taşıyacağız.
3 ayı kamp ortamında geçirdik ama böyle ruhumuzla, bedenimizle tam bir özgürlüğü yaşayabildiğimiz artık hiçbir şeyi düşünmeden; kalorisi, yağı, tuzu, şekeri var mı yok mu ki bu tür şeyler zaten insana daha fazla kilo aldıran şeyler. Sadece yaşamak!

Ezgi: Evet, kilo alma korkusu. Ben önceden 48 kiloydum o zaman da hep bir kilo korkum vardı. Bunu yesem şu kadar kalori, bunu yapsam olmaz... Halsiz kalıyordum. Artık o korku yok. Siz bana demiştiniz, "insan korkularını yaşar" öyle gerçekten. Korkum yok şu an.

Halil Kargulu: Artık yaşamayı düşünüyorum sadece yaşayacağım diyorsun.

Ezgi: Evet.


 

Halil Kargulu: Ben de senin boy kilo orantında TAM İDEAL KİLONDASIN. Sağlık değerleri bakımından, estetik bakımdan bundan daha fazlası zaten olmaz. Hem ölçü olarak, hem sıkılaşma olarak, hem göz tartısı olarak her şey mükemmel. Mükemmeli yansıtıyorsun!

Ezgi: Teşekkür ederim (:

Halil Kargulu: Yani HK'nın artık yeni bir yüzü daha oldu diyelim. Sen de HK'yı temsil eden ideal kilosuna gelmiş, ideal kilosunu uzun yıllar son nefese kadar yaşayabilecek bilinçle hareket eden bir ferdisin.

Ezgi: Ailenin bir üyesiyim.

Halil Kargulu: HK ailesinin bir üyesisin. Güzel duygularını düşüncelerini alıyoruz. Burada da çok şey yaşadık tabi ki. Yani inanılmaz renkli bir süreç yaşadık.

Ezgi: Ağladık, güldük, eğlendik, gezdik... Çok güzeldi hocam.

Halil Kargulu: Çok hızlı geçiyor burada hayat. 3 ay çok hızlı geçti. Nasıl geçiyor ben de anlayamıyorum ama...

Ezgi: Yani bilmiyorum çok güzeldi. Hep diyordum bu cümleyi "evinizin kızı" diyordum (: Çok farklıydı. Üzülüyorum tabi ki ama bir ayağım hep burada olacak.

Halil Kargulu: Evet, ama gelmek artık zayıflamak için değil.

Ezgi: Tatil modunda geleceğim.

Halil Kargulu: Yaşamak için, arada farklı renkleri hayatımıza katmak için. Değişik aktiviteleri, belki aktivite günümüzde katılmak için... Her zaman gelebilirsin. Burada kapın her zaman var bunu bil.
Ve tabi ki artık senin de tavsiye edebileceğin bir süreçteyiz. Kilolu insanlara ne tavsiye edersin?
Kilolu insanlar acaba ne aradığını biliyor mu? Ne aradığını bilmeyen insanlara ne söylemek istersin?
Kilolu olup da çözüm arayan insanlara... ?

Ezgi: Eğer HK'ya geleceklerse tam teslimiyetle gelmeleri gerekiyor. Kapıyı çalmaları değil, zorlamaları gerekiyorsa kapıyı kırmaları gerekiyor hocam (: bunu hep söylerdiniz.

Halil Kargulu: Bir kere kapıyı çalmak kapıdan girmek için yeterli değil...

Ezgi: Ben çok şanslı hissediyorum kendimi. Görüştük hemen geldim öyle bir imkanım oldu ama pes etmesinler hiçbir zaman. Bunları öneriyorum. Tam teslim olduktan sonra da...

Halil Kargulu: Yani kapıyı kuranlar kapının içini mutlaka düşünmüştür diyorsun. Kapının içinde ne var ne yok düşünmenin anlamı yok diyorsun.

Ezgi: Tamamen güvensinler, bu kapıdan içeri girdikten sonra.

Halil Kargulu: Evet, 30 kilo vermiş bir insan olarak. Şimdi ilk resimlerine bakıyorum özellikle paintball yaptığımız oynadığımız zamanlar. O kareler senin birinci, ikinci günün sanırım.

Ezgi: Evet ((:

Halil Kargulu: Refikayla, Vesileyle yan yanasınız. Toplam üçünüzün kilosu 100 kilo oldu neredeyse (: Yan yana koyacağım şimdi 3 resmi, herkes şoka girecek diye düşünüyorum.

Ezgi: Evet, farklı bir insan (:

Halil Kargulu: Gerçekten çok var. Göz tartısından da çok fark var.
Ben teşekkür ediyorum sana. Gerçekten bu kadar teslimiyetinle birlikte buradaki her anı...

Ezgi: Ben de size teşekkür ediyorum. Sedef ablaya, Berat hocaya, Yusuf hocaya, Erdem hocaya, Yüksel abime, her herkese... (:

Halil Kargulu: Burada üyeden çok hoca var zaten (:

Ezgi: Evet (: Herkese yani. Üyelerin hepsi 3 ayda çok fazla üye oldu. Çok iyi anlaştık hepsini tek tek sayamayacağım unuttuklarım varsa da özür dilerim ama hani herkes çok iyi ve çok özleyeceğim ama görüşeceğiz.

Halil Kargulu: Onu diyeceğim. 3 ayda pek çok insan; kısa dönemli, uzun dönemli gelenler gidenler oldu. Hem üye anlamında hem de süreç anlamında buradan mutsuz ayrılan hiç gördün mü? Ezgi: Yok...

Halil Kargulu: Dün, dün Sevim'i gönderdik Siirte. Ağlaya Ağlaya..

Ezgi: Hocam ben ağlamak istemiyorum.

Halil Kargulu: O da 30 kilo vermişti tam olarak. 2 ay da 30 kilo vermişti ama onun kilosu yüksekti. Yani Sevim'den önce kimi gönderdik? Nagehan'ı gönderdik. Nagehan da 15 kilo vermişti.

Ezgi: Nagehan oda arkadaşım (: Nagehan da yeditepede (:

Halil Kargulu: Birlikte okuyacağız burada arkadaşlığı kurdunuz.
Yani bu süre içinde hüzünlü bir şekilde ayrılan, dert edinen başarısız olan oldu mu hiç?

Ezgi: Olmadı hocam. Çok güzeller...

Halil Kargulu: Herkes gelmek için gidiyor.

Ezgi: ANLATILMAZ YAŞANIR HOCAM (: Gelsinler yaşasınlar.

Halil Kargulu: ANLATILMAZ YAŞANIR. HK Performans Eğitim ve Zayıflama kampı!

Not: Videonun devamında Ezgi'nin vücut analiz cihazlarıyla ruhen metebolik yaşı ve kas-yağ oranı hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

 

Açıklama:

HK Performans Zayıflama Kampı üyesi olan Ezgi arkadaşımıza heyecanı, enerjisi ve en önemlisi TAM TESLİMİYETİ için çok teşekkür ediyoruz.

HK Performans zayıflama kampı programı ile ruhunuzdan tonları verirken bedeninizin hafiflediğini hissedeceksiniz. Çok özel ve ayrıcalıklı bir zayıflama kampı arıyorsanız, aradığınız doğru adres HK Performans'tır. Farkını bu kapıdan içeri girdiğiniz andan itibaren yaşarsınız.

TAKİP-KONTROL, MORAL-MOTİVASYON sistemiyle daima yanınızda güçlü bir desteğin olduğunu hissedecek, zayıflama sürecinde en etkili yöntemleri bilen ÜSTÜN PERFORMANS UZMANLARI eşliğinde hayalinize kavuşacaksınız. GELİŞEREK ZAYIFLAYACAKSINIZ!

HK PERFORMANS Üyesi olmak Ayrıcalıktır!

Bu sebeple üyelerimizin de her zaman dediğimiz gibi;
HK Performans ANLATILMAZ YAŞANIR!

Bizleri facebook adresimizde de takip edebilirsiniz: www.facebook.com/HK.Performans

 

« Geri