İŞTE GERÇEKLER !

ZAYIFLAMA KAMPI 3 Ayda 40 Kilo ZAYIFLAMA Başarısı!

HK Performans Zayıflama Kamp Üyesi Alper'in Halil Kargulu ile olan Röportajı;

Halil Kargulu: Evet arkadaşlar bugün yine önemli bir gün. Tam 40 KİLO ki dün sabah 39 kilo zayıflamış bir arkadaşımızla bugün 40 kilo olduğunu düşünüyoruz.
40 KİLO ZAYIFLAMIŞ arkadaşımızı bugün sabah Ankara'ya uğurlayacağız. Bu bir başarı tabiki. Ciddi anlamda bir başarı. Bakalım Alper arkadaşımız bu 40 kilo başarıyı nasıl yorumluyor. 3 aylık bu süreci kendinden dinlemek istiyoruz. Bize anlatacağı neler var, hep birlikte dinleyelim.

Evet Alper, 3 aydır aramızdasın biraz kendinden bahseder misin?

Alper: Ankara'dan geldim. 26 yaşımdayım. Endüstri Mühendisliği okuyorum.

Halil Kargulu: Daha canlı Alper daha canlı (: 40 kilo vermişsin. Performansın çok daha yüksek biliyoruz biz onu.

Alper: (: Bugün biraz geç uyandım ondan sanırım hocam.

Halil Kargulu: Bugün rehavet mi diyelim ya da dinlenme günü, veda günü artık.

Alper: Öyle diyelim (:

Şimdi bu yola başlarken belli bir rehbere ihtiyacım vardı, başlayabilmek adına, o adımı atabilmek adına. Buraya gelerek kesinlikle doğru kararı verdiğime inanıyorum. İyi ki gelmişim diyorum. 

Halil Kargulu: Kaç kilo gelmiştin Alper sen?

Alper: 128 kiloydum.

Halil KarguluBugün kaç görünüyor?

Alper: 89 kilo.

Halil Kargulu: En son tartıda 89'u gördük 88. Arada 40 kilo var, gerçekten çok ciddi bir kilo. Bu kadar yükü nasıl taşıdın sen yıllarca?

Alper: Fazladan 2 damacana sırtımda taşıyormuşum (: Ben de düşündüm.

Halil Kargulu: En son 88'i hangi tarihlerde gördün?

Alper: Valla hiç bilmiyorum (: hiç hatırlamıyorum...

Halil Kargulu: Nasıl?

Alper: Lisede bile 90 ve üstüdür muhtemelen.

Halil Kargulu: Lise de bile? Sen kaç doğumlusun?

Alper: 89

Halil Kargulu: Daha hayatın başlangıcındasın, baharındasın ama 120'li kilolar çok ağır kilolar. Psikolojik olarak insanı çok yıpratan kilolar. Nasıl yaşadın bu yaşta bu kilolarda?

Alper: Tabii insan bazen sorunlar yaşıyor, kilo alıyor. Hayat o şekle sokuyor insanı. Kilo verme işi gayette zor bir iş, ilk başta zor bir iş. Hani sığınacağın bir yer yoksa kimse seni anlamıyorsa hayatta gerçekten tek başına yapılması zor bir iş. Yapsan bile belirli bir müddet sonra tekrar o kiloyu geri alma, fazlasıyla  geri alıyorsun

Halil Kargulu: Şartlanmayla evet bazen insanlar 20-30 kilo verebiliyor ama sonra hayat piyango gibi ikramiye yanlış bilete çıkmış diye bütün verdiğimiz kazanım gibi görünen sanal ve şartları bize tekrar veriyor sonra 40 kilo verilseydi başka süreçlerde tekrar alınabiliyordu. Ama sen taa geçmişe gittin. Kaç yıl sardın şimdi hesaplamak lazım ama. 40 Kilo dile kolay valla ben bile söylerken farklı heyecanlar yaşıyorum. Çünkü bir insanın bundan sonraki geleceğini derinden etkileyebilecek bir kilo.

Alper: Aynen öyle...

Halil Kargulu: Bu senin sosyal hayatını, iş hayatını, aile yaşamını... Tamamını derinden etkileyecek bir konu ki benim bildiğim hikayelerin bir tanesi de şu; sen aslında endüstri mühendisisin. Tabii işsizsin. Kilondan dolayı da bazı iş tekliflerine kabul edilmediğini düşünüyorsun. 

Alper: Evet, olmuştur illa ki.

Halil Kargulu: Kilo sadece bir tüketim olarak, iradesizlik olarak algılanmıyor aynı zamanda gerek estetik gerekse farklı düşüncelerle insanların farklı konularda bile tercih edilmeme nedeni olarak karşımıza çıkıyor. Hani bu bir kız istemede bile karşımıza çıkıyor. Bir iş bile, insanın zekasıyla algısıyla olaya bakılması gerekirken, neden görsellik bu kadar ön planda?

Alper: Tabiki yani insanların düşüncesi doğrudur. Herkes birbirini iş dünyasıyla değerlendiremiyor ne yazık ki. Zekasıyla değerlendiremiyor... Fiziki görünüş, ilk görünüşte insanlar kendini açıklayamadıkları zaman çok önemli bir belirti. Bunu da sağlamak önemli. İyi ki sağladık şu an (:

Halil KarguluŞu an bir yoldayız. Ama hala bence 3 aylık bir süre verdik ama bir 10 kiloya daha ihtiyacımız var. Bir 10 kilo daha verdiğimizde bomba gibi olacaksın. Gidince verecek misin?

Alper: Tabiki hocam (:

Halil Kargulu: Bizde destek olacağız. 50 kilo vermiş videonu da görecek miyiz?

Alper: Çekeriz hocam. Bir aya kalmaz onu da yayınlarız bence.

Halil Kargulu: Evet, sen HK Performans'ın renkli yüzlerinden bir tanesisin. Yani gerek kişiliğinle, şarkılarınla, hareketinle, mücadelenle, hırsınla... HK'ya çok renk kattın. Buradaki bütün arkadaşlarımızın mutlaka değişimine, heyecanına senin de katkın vardır. Bu 3 aylık sürede aşağı yukarı 30-40 kişi değişti. Yani biz birer aylık alıyoruz. Kısa dönem programı yapmıyoruz ama sen 3 ay kalınca burada pek çok insanı birlikte görebilme şansına da sahip oldun. Gelen pek çok profil oldu. Herkes farklı farklı sorunlarının sonucunu kilo problemi olarak yaşıyorlar. Hiçbirinin kilo sorunu olmadığını hepimiz biliyoruz. Burada bir eğitim konusu zaten bu. Buna rağmen kilo vermeye çalışan arkadaşlar olarak karşımıza çıkıyorlar. Sen bu kişilikleri değerlendirdiğin zaman hem kilo vermeye çalışan insanlara hem de şu anki grupta mesela çok zayıf diyebileceğimiz profiller var ama sonuçta zayıflama kampındalar. Yani burada çok yüksek kilolu bir tek sen vardın herhalde (:

Alper: Olabilir (:

Halil Kargulu: Bir arkadaşımız daha 130 kilo. Onun dışında herkes zayıf gibi görünüyor. Neler tavsiye edersin? Yani dışarıdaki insanlar aslında ne aradığını biliyor mu? Ya da bilmiyor mu? Arayışta olan insana ne tavsiye edilir?

Alper: Arayışta olan insana tek tavsiye doğru rehberdir hocam! İnsanların hakikatten kilo problemi yok. Bunlar çeşitli iç sorunlar olur, düşünce gücü olur, bunların etkilediği şeyler. O kilo sonuç olarak bunların yansıması olarak çıkmakta insanların bünyesinde. Bunu değiştirmek kilo aldıkça, eklendikçe çok zor oluyor. İnsan bünyesinde onu hissettiği zaman hakikatten iç dünyasına da gelen baskı ile beraber zaten o dönüşüm gerçekten zorlaşıyor. Bu etkiyi sağlatabilirsek insanlara, zayıflamalarının zor bir şey olmadığını ama yanlış şeyler aradığını anlatabilirsek...

Halil Kargulu: Yani yine kendi yakışanı yaşamalı. Yine tabi ki ideal kiloda kalmalı ki mutlaka olmalı. Hiç kimse kendini 100 kiloda aynaya bakıp fit görmemeli, görüyorsa saflığı ile ilgili bir sorun olduğunu algılamalı ve algılatmalı. Ama insanlar hedefe giden yolda idealle giden yolda küçücük parçalardan bütün geleceği değiştirmeyi beklememeli. Biraz zihnini özgürleştirmeli. Uyanmalı! Uyanmayı başardıktan sonra belki geri kalan her şey daha kolay olur mu diyorsun? Yani uyanmak mı esas mesele?

Alper: Önemli olan uyanmak. Daha sonra da burada alacağımız eğitimler; mesela çember eğitiminden aldığımız şeyler, tartı psikolojisi... O kadar insanın hayatını etkileyen şeyler ki aslında küçük küçük gözükseler de insanın hayatını çok etkileyen şeyler.

Halil Kargulu: Evet yani geleceğini etkileyen şeyler. Dolayısı ile burada 40 kilo vermenin normal şartlarda hiçbir değeri yok sadece bir çemberi algılayabilsen buradaki en büyük kazanımın bence bu olacak. Veya tartı psikolojisi dedin bunlar senin burada 40 kilo vermenden çok daha değerli kavramlar. Bu kavramları içselleştirebiliyorsan en azından geleceğinde kilo almama garantisini yaşayacaksın.

Alper: Kilo verilir, alınır...

Halil Kargulu: Önemli olan kalıcılık. Peki sence HK Performans kalıcılık adına doğru adres mi?

Alper: Kesinlikle doğru adres hocam. Araştırmıştım ben de birkaç yere baktım ve buraya karar verdim. İyi ki vermişim diyorum şu an.

Halil Kargulu: Sen şimdi 10 günde 9 kilo, bir ayda 22 kilo,  2 ayda 32 kilo, 3 ayda yaklaşık 40 kilo vermiş oldun. Kendi içinde ciddi rekorlar kırarak da bu sonucu yaşadın. Buranın ortalamalarının biraz üstünde bir rakam. Erkek ortalamaları olarak baktığımız zaman... Bunu yaşayabilmen için de ciddi bir heyecan lazım ciddi bir hedef lazım, hırs lazım biraz da motivasyon için.

Alper: Onlardan siz bahsedin hocam, benim kişiliğimle ilgili madem (: Yani ben bir şeyler yaptım herhalde ki bu kiloları verdim ((: Onlardan da siz bahsedin biraz. Evet, nasıl verdim?

Halil Kargulu HK Performans 118

Halil Kargulu: Yani nasıl verdin kısmını baktığımız zaman biraz TESLİMİYET bizim için önemli olan şey. Hem teslimiyetinin yüksek olması hem de ne aradığını bilmen... Gerçekten belki de kendine göre son noktada buraya gelmem, aynı zamanda burada da çok eğlenceli gruplar oldu ve her dakika keyifle geçiyor. Senin döneminde, bu yaz döneminde gerçekten de keyifli süreçler yaşadık. Senin ortama uyum sağlaman, hırsların, enerjilerin, yarışlardaki performansın, buradaki arkadaşlarla sinerji yaratabilecek uyumu sağlaman bence bu 40 kiloyu vermende tabiki etkili. Çünkü bir insanı bir yerde 3 ay tutmak çok kolay değil. Hani buraya gelirken 1 haftada kaçar diye insanları biz 2-3 hafta tutabiliyoruz veya 4-5 ay kalan arkadaşlarımız var. Böyle aileden uzak, sevdiklerinden uzak bazı insanları 3-5 gün tutmak bile çok zor. Hele ki zayıflamak için bir yerde tutmak çok zor. Ama burada kapıdan giren dışarı çıkmak istemiyorNeden acaba?

Alper: Çünkü yaşıyoruz (: Burada da yaşıyoruz bir aile gibi. Buraya girdiğim ilk günden beri hiç aile ortamına uzak bir ortam yaşamadım ben. Geriye kalan da biraz aktivite biraz eğlence kilolar zaten gitti arada.

Halil Kargulu: Eğitim... Hepsinden biraz biraz katınca donanımızı ve derinliğimizi arttırmış bir şekilde hem kilolarımızdan gidiyor hem de gün verimli geçiyor ki biraz önce Nagehan'la konuştuk. Dün ikinci ayını doldurdu. Nasıl geçti, Nagehan burada 2 ay nasıl kaldı hayret ediyoruz ama (:  baktığımız zaman 2 ay geçmiş. Yani zaman çok hızlı geçiyor HK'da ama rakamları da değiştirerek geçiyor önemli olan bu.

Alper: Aynen öyle, başarı geliyor beraberinde...

Halil KarguluHem çok hızlı geçiyor hem de rakamlar güzel gelişiyor. Bugüne kadar öyle çok umutsuz olduğumuz çok şükür kimse olmadı. Dün Yalın arkadaşımızı 1 haftalık programla gönderdik. 4-5 kiloluk bir değişimi vardı. İlk kısa dönem programıydı. Onunda anlattıklarını arkadaşlarımız videoda izler. Yani buradan her şey güzel görünüyor da dışarıdan nasıl gözüküyor biz de merak ediyoruz.

Alper: Ben de ilk geldiğimde çok değişik bekliyordum. Youtube GELİŞEREK DEĞİŞİM kanalından videoları izlemiştim, görüntülere bakmıştım, çok farklı bir şey bekliyordum...

Halil Kargulu: Neyi bekliyordun?

Alper: Daha soğuk, diyet programları olan...

Halil Kargulu: O resimlerde soğuk muyuz biz? Çok da eğlenceli değil mi?

Alper: Yani hayır o ayrı (: Yani ilk başta insanın zihninde uyandırılan bir şey bu ZAYIFLAMA KAMPI sonuçta. Disiplin, diyet olur, ne bileyim başka yiyecek kısıtlaması olur... İnsanın aklına bir sürü şey geliyor.

Halil Kargulu: Sen kısıtladın mı hiç kendini?

Alper: Hiç kısıtlamadım.

Halil Kargulu: Her gün 2 kuzu yiyerek biz zayıflıyoruz diyoruz sonra insanlar ben kuzu yersem şişmanlarım falan diyor (: Niye insanlar kendi bilinçleriyle hareket etme eğilimindeler yani TESLİMİYET demek 2 kuzu yiyerek başkaları 40 kilo veriyorsa, "kuzu da sorun yok" demek yerine "ben yersem şişmanlarım" niye diyebiliyor?

32

Alper: İnsanların hocam işte uyanmamaları. Uyandıkları zaman demezler (:

Halil Kargulu: Eğer burada kapıdan giren herkes mutlaka sonuç alıyorsa, sen kapıdan girmeye bakacaksın! İçinde ne yapıldığı aslında kişinin çok da anlaması gereken bir konu değil diye düşünüyorum ben. Anlamaya çalışmak insanlara zarar veriyor belki de.

Alper: Belki de hocam...

Halil Kargulu: O zaman ne yapmak lazım? Ne tavsiye edilir? Bizi izleyenlere 3-5 madde tavsiye edelim, 40 kilo vermiş bir insan olarak, zayıflamaya çalışan belki üzerinde 40 kilosu olan insanlara ne tavsiye edebiliriz? Bu videoları izleyip bir yol arayan, bir ışık arayan arkadaşlara ne tavsiye edebiliriz.

Alper: Doğru rehberi bulsunlar hocam. Yani hayatlarında iyi yönde değiştirebilecek. Sen kilolusun, kilolu daha güzelsin, kilo yakışıyor sana ya da kilo vermene gerek yok ya da kilolu olduğu için bir sürü hakaret yiyen arkadaşlar vardır. Bunlardan kurtulabilmenin yolu iyi bir rehberdir bence. Onu da HK Performans'ta görebilirler.

Halil Kargulu: Evet... Sen aynı zamanda okuduğun okulda Amerikan Futbolu takımındaydın. Tabii 128 kiloda takıma girmek kolaydı. Bugün girmek istesen seni alırlar mı? (:

Alper: (: Alırlar hocam (: tanıyorlar çünkü...

Halil Kargulu: Tanıyorlar, alırlar... Tanımasalar (: senin bugün ki cüsse yani bugün ki 88 kilo halin takıma girmek için...

Alper: Ben her türlü oynarım hocam (: Çünkü sadece 130 kilo gramlık adamlar oynamıyor bu oyunu (:

Halil Kargulu: Hız falan önemli ama ilk izlenimde biraz cüsse biraz hız biraz performans gerekiyor.

Alper: Şu an hakemliğini yapıyorum hocam (: aynı sahadayım, fark etmiyor.

Halil Kargulu:  Hakemim diyorsun. Diğer arkadaşlarından takip eden var mı? Yani yüksek ağırlıklı kişilerin arasında olman bile aslında kilo psikolijisi yani kendini kilolu insanların yanında bulman adına belki de böyle bir tercih oluştu. Bugün o arkadaşlarını nasıl görüyorsun? Gerçekten benzer düşüncelerle mi onlarda o takımdalardır, bir kısmı?

Alper: Bilmiyorum hocam. Beni görmeyen baya arkadaşı var. Onu gidince göreceğim. Gidelim bir bakalım (: Görürler belki onlarda karar değiştirirler.

HK Performans Halil Kargulu 006

Halil Kargulu: Hepimiz mutluymuş gibi yapan ama iç dünyamızda gerçekten son derece mutsuzluk yaşayan, bazen gece gözyaşı akıtan insanlarız aslında... Biz bunun farkındayız da insanlar kendini bile ifade edemediği duygu ve düşüncelerini maalesef yaşıyorlar. Kilo psikolojisi gerçekten çok ağır bir konu. Ama kime anlatacağız (?) Herkes ne yedin, ne içtin yani bu video izleyenler bile " ne yedin, ne içtin Alper, bize onu anlat, felsefe yapma" diyecekler.
Sen felsefe mi yapıyorsun yoksa yaşıyor musun?

Alper: Yaşıyorum şu anda! Bu işin reçetesi yok! Gerçekten yok! Yaşayacaksınız ama önemli olan uyanmak. Sadece uyanmak! Yanlış yolda olduğunuz bilmek...

Halil Kargulu: Herkes biliyor, herkes çaba harcıyor da bu tür tezatlarda var. Her gün diyet yapanlar her gün otları, çöpleri bir takım bitkisel ürünleri, bir takım kimyasal ürünleri, bir takım cerrahi yöntemleri... Zayıflama Kampları da dahil olmak üzere herkes bir arayışta. Herkes uyanmak adına arayışta. Onun için herkes bir takım arayışta... Onun için formül arıyorlar. Çünkü gittikleri hiçbir yol bugüne kadar onları hedefe taşımamış!

Alper:  Onların ufak  %1'lik, %2'lik şeyler olduğunu bilseler belki hiç uğraşmazlar da ama hala insanlar...

Halil Kargulu: Ama umut insanı ekmeği derle ya, umut olması için bir zaafı var insanların o zaaf içerisinde de o tür şeylerle bir şekilde çok entelektüel bilgi birikimine sahip insanlar var.  38 tane doktor üyem var. Doktor olmak da yetmiyor, bilinçli olmak da belki en çok zarar veren şey çok bilmek.
Çünkü çok bilmek de bu sektörde çok zararlı, bilinen pek çok şey temelden yanlış.

Alper: Teslimiyeti zorlar bir kere.

Halil Kargulu: Teslimiyeti de zorlar bildikleri de temelden yanlış. Üstelik modern bilim içerisinde bilim diye dayatılan şeylerin %70'i %80'i temelde yanlış veya yanlış algıyla bakılıyor. Farklı çerçevelerden bakılması lazım. Böyle olunca ne yapacağız?

Alper: Böyle olunca, hocam onlar bulacaklar uyanma yolunu (:

Halil Kargulu: Kapıdan içeri girecekler diyorsun... İçeride ne var sorgulamayacaklar, içinde elbette bir şey vardır.

Alper: Aynen, herkes kendine göre bir şey bulur.

Halil Kargulu: Sürpriz diyoruz (:

Burada tüketim olarak falan hiç aç kaldın mı? Öldüm, bittim dediğin bir an oldu mu?

Alper: Hayır (:

Halil Kargulu: Süründüm, halsiz kaldım, bitkin kaldım dediğin... Çünkü yarışmalarda falan çok enerjik olduğunu hepimiz izliyoruz yani 40 kilo verip nasıl bu kadar enerji olabiliyor?

Alper: ...böyleyim hocam... Halil Kargulu HK Performans 123

Halil Kargulu: Bence çekmek lazım bazen, insan aç olmayı da hissetmeli.

Alper: Onun zevkini yaşamak ayrı tabiki.

Halil Kargulu: Yeme keyfi var birde yememe keyfi var. Dönem dönem yememe keyfini yaşadığımız zamanlarda var...

Alper: Keyif olarak güzel bir his ama kendim istemeden yaşamadım bu keyfi.

Halil Kargulu: Dün mesela, çok güzel bir kanyona gittik. Serin dereye gittik. Sabahtan neredeyse öğleden sonraya kadar; karpuzumuz götürmüştük, peynirimizi götürmüştük ama dönüşte de ızgara köfte yedik tavuk yedik... Yemekte keyif için yeniyor ama keyif için yediğimizin farkındayız en azından. Çok hareket ettim, ihtiyacım var düşüncesiyle tüketim yapmıyoruz burada.

Alper: Keyif için olduğunu benimsemek önemli olan zaten.

Halil Kargulu: Çünkü fiziksel ihtiyacı karşılayabilecek, mikro beslenmeyi doğru vitamin, enzimi, aminoasiti zaten veriyoruz o konuda sıkıntımız yok ama geri kalan her şeyin keyif olduğunu bilmek ve bunu anlamak zaman gerektiriyor. Dışarıdan bunu anlatmak mümkün mü? İnsanlara her gün iki kuzu yiyorum iki kuzudan almam gereken bütün besinleri alıyorum demek ne derece mümkün? Yani insan anlayabilir mi?

Alper: Anlayamaz.

Halil Kargulu: Anlamadığı şeyi niye anlamaya çalışır?

Alper: Ben de anlamamıştım geldiğimde (: Ama oluyor (:

Halil Kargulu HK Performans 120

Halil Kargulu: Anlaman gerekmiyor başarmak için diyorsun? Sadece yaşaman gerekiyor.
Yine ben çok konuştum (: 

Alper: Olsun hocam (:

Halil Kargulu: Dışarıdan bu videolarda ben çok konuşuyormuş gibi görünüyorum ya (: yönlendirmek adına. Nasıl görünüyor?

Alper: Bilmiyorum hocam, ben izlediğimde gayet normal karşılamıştım. Çok konuştuğunuzdan değil de bu insanların bilgilenmesi için bu iyi bir şey, faydalı şeyler söylüyorsunuz (:

Halil Kargulu: Çünkü kişi heyecandan bazen neler söyleyeceğini de unutuyor veya söyleyemiyor onun için yönlendirme işleri, şu an kamera rehberliği yapıyoruz bir nevi (: Hayatta böyle bir şey. HK Performans'ın buradaki bütün süreci böyle bir şey aslında. Sadece video çekiminde değil, sabah kalkışından akşam yatışına kadar bir rehberlik aynen bu şartlarda gidiyor... Yine ben çok konuşuyorum (:

Alper: (:

Halil Kargulu: Tabii konuşmak değil bizim işimiz, aynı zamanda yaşamak ve yaşatmak!Herkesten çok koşup herkesten çok yaşayan biri olarak birazcık hakkım var diye düşünüyorum.

Alper: Var, hocam.

Halil Kargulu: Evet, son bir şey alalım. Ne diyorsun?

Alper: Teşekkür ediyorum HK Ailesi olarak size. Çok mutlu günlerim geçti burada, seviyorum hepinizi (:

Halil Kargulu: Biz de seni seviyoruz da (: peki burada aklında kalan arkadaşlarından, kimler oldu? Neler var? Böyle insanlara kimlere selam göndereceksin (: Hani derler ya kamera karşısında sevdiklerime selam diye isim istiyoruz (: Kimler kaldı 3-5 tane?

Alper: İsim hiç saymayım hocam (: Çünkü saymadığım herkes bana üzülecek biliyorum. Çünkü herkesin beni sevdiğini biliyorum. Ben de hepsini ayrı ayrı çok seviyorum. Şu an unuttuklarım bana küser diye hiç saymıyorum.

8

Halil Kargulu: O zaman biz de sana sevgilerimizi gönderiyoruz. Ankara benim memleketim, seni uzak ellere göndermiyorum Ankara'ya gönderiyorum. Ankara'da 10 kilo verme programına devam ediyoruz. 10 kilo daha verip geliyorsun burada parti yapıyoruz.

Alper: Tamam hocam, ben gelirim zaten buraya ara sıra.

Halil Kargulu: 40+10... 40 kilo kamp ortamı için gayet yeterli bir ortam, uyanmak için yeterli bir ortam. Artık kendi başına da kalan 10 kilonu verip geliyorsun parti yapıyorsun.

Alper: Tamam hocam...

Halil Kargulu: Endüstri Mühendisi olarak iş aradığını da buradan herkese duyuralım (: Artık Alper eski Alper değil (: Bir Endüstri Mühendisine ihtiyacı olan bütün kurumları Alper'i çağırmaya davet etmeyi bekliyoruz (: İletişim için bize ulaşabilirsiniz.

Alper: ((:

Halil Kargulu: Alper iş bulmandan artık endişe duymuyorum. Sen hem kendine yakışan ideal kiloya gelmek üzeresin hem de bilincin zekan bir işletmeyi, kurumu doğru yönlendirecek kadar iyi... Önünde hiçbir engel kalmadı git ve hayata karış diyorum (:

HK Performans Zayıflama Kampı üyemiz olan Alper arkadaşımıza göstermiş olduğu azim ve başarıdan dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Unutmayın! Bu sistemde başarısızlığı yer yok! Bu sistemde ruhunuzda giden tonlarca kilonun bedeninize yansıması ve yeniden kendinizi keşfetme var.

Sizde BAŞARAN olmak istiyorsanız bize yazın: www.geliserekzayiflama.com/iletisim
HK PERFORMANS SİZİ ZAYIFLATIR!


Bizleri facebook adresimizde de takip edebilirsiniz:www.facebook.com/HK.Performans

 

« Geri