İŞTE GERÇEKLER !

Zayıflama Kampında 31 Kilo Zayıflama Başarısı!

HK Performans Zayıflama Kamp Üyesi Ali Emir'in Halil Kargulu ile olan Röportajı; 

Halil Kargulu: Evet arkadaşlar bugün Ali Emir’i Afyon’a gönderiyoruz. Ali Emir geçen seneden (2015) üyemiz. Geçen sene 20 kilo vermiştin. Ne kadar sürede vermiştin Ali Emir?

Ali Emir: 1,5 ayda gibi bir sürede verdim.

Halil Kargulu: 1,5 ayda 20 kilo... Geçen sene bıraktığımız kilodan 1-2 kilo fazlayla geldin buraya. İlk hafta onların hepsini zaten verdik ama bu sene toplamda 31-32 kilo vermiş olarak gönderiyoruz.
Ali Emir geçen sene ki resimlerinle şimdiki resimlerine bakıyoruz. Vallahi şok olduk.

Ali Emir: Evrime kafa atmışım resmen ((:

Halil Kargulu: Biraz önce evet arkadaşların böyle bir yorum yaptı. Evrime kafa atan Ali Emir (:
Ali Emir nasıl başardın bu kadar? Yani 30 küsür kilo verdin, toplamda. Şu an çok fit gözüküyorsun. Bir 10 kilomuz daha var elbette. 116 geldin, 85 küsürsün şu an. 30’dan fazla verdin. Göz tartısı sıkılaşma çok daha fazla. 35-36 kilo vermiş gibi bir vücuda sahipsin. Seni dinlemek istiyoruz. HK’da geçen süreç nasıl geçti? Eğlenceli miydi, keyifli miydi? Biraz anlatır mısın?

Zayıflama Kampında Kalıcı Zayıflama

Ali Emir: Aslında benim bu daha çok bedende değil de kafamda psikolojik sıkıntılarım vardı. Benim buraya gelmeden bir sene öncesinde yolda yürürken arkadaşlarım “deprem oluyor, yıkılıyoruz, ölüyoruz” diye psikolojik olarak üstüme gelince daha çok yeme isteğim arttık ve daha çok kilo aldım ve birden tartıda 116’yı görünce kendime “dur” deme vakti geldiğini düşündüm. Sonra burayı bulduk. HK’yı bulduk. HK Kampını bulduk. Sizleri aradık. Sizle konuştuk.

Halil Kargulu: Zaten Ali Emir senin annende bizim Kilobekçiliği dediğimiz Uzaktan Eğitim Sistemi üyemizdi.

Ali Emir: Aynen, Kilobekçiliği üyenizdi.

Halil Kargulu: Bu sebeble Zayıflama Kampını bulman daha kolay oldu.

Ali Emir: Geldik buraya. Ben önce zaten kafamı değiştirdim. Burada kafamdaki psikolojimi değiştirdim. Bedenden şu an 200 kilo vermiş gibi hissediyorum, kafa olarak.

Halil Kargulu: Evet, bu tabi önemli. Sen çok genç bir arkadaşımızsın. Etkilenmemek mümkün değil. Özetle okulda çocukların birbirine karşı çok acımasız davrandığını biliyoruz. Genç çocuklar maalesef farkında da değil. Bazı cümleleri kurarken karşı tarafın nasıl yıkılacağının farkında olmadan çok kavranları kullanabiliyorlar. Sen nasıl etkilendin?

Ali Emir: Benim dostum dediğim insanlar beni sırtımdan bıçakladı, bu kilo psikolojisinde.Yanlış arkadaşlıklar seçtiğimi fark ettim. Bu beni daha çok derinden etkiledi.

Halil Kargulu: Yani tabi kullandıkları cümleleri telafuz bile edemiyoruz ama insanlar çok acımasız mı? Özellikle gençler birbirine karşı çok mu acımasız?

Ali Emir: Doğru, çok acımasızlar.

Halil Kargulu: Sen peki nasıl etkilendin? Etkilenip neler yaptın? Bazen odadan çıkmayan, evden çıkmayan, sokağa çıkmayan arkadaşlarla da karşılaşıyoruz.

Ali Emir: Ben evden çıkmak istemedim, tabii okula gitmek hiç istemediğim zamanlar oldu. Sokağa çıktığımda da şu psikoloji vardı;  yürürken insanlar hepsi bana bakıyor.  Acaba “çok kilolu” diye cümleler kuruyorlar mı diye hep kafamda kuruyordum.

Halil Kargulu: Peki, bugünki özgüvenin? Yani burada işte kimin ailesi geldi... Mert’in ailesi geldi, Fatih’in ailesi geldi, Elif’in ailesi geldi, İrem’in ailesi geldi... İrem senin de çok yakın tarihte bir balo veya gece yemeğin vardı.

İrem: Evet

Halil Kargulu: Evet, gel şurada 2 dakika senin yorumunu alalım. O değişimi kısaca senden de alalım Ali Emir’e geçeceğiz(:

İrem: Tamam. Şimdi şöyle seneler önce ben zaten kilo vermiştim ama sonrasında tekrar alınca aile fetleri istemsiz bir şekilde seni tanımıyor uzun süre görmedikleri zaman, kiloyu  aldığını gördüklerinde verdikleri tepki “sana ne olmuş, ne yaptın kendine, öldürmüşsün kendini” tarzında tepkiler alıyordum. Sonrasında buraya gelip tekrar kiloyu verdiğinde, aile tanıdıklarımız beni  tanımadılar, yanlarına çağırdılar “sen kimin kızısın?” diye sordular “şunun kızıyım” diye cevap verdiğimde “aa ne güzel olmuşsun, ben seni tanıyamadım” tarzında tepkiler geldiği zaman tabii istemsizce mutlu oluyor insan.

Halil Kargulu: Tam olarak yüksek özgüvenle birlikte bir değişim yaşanıyor.

İrem: Kesinlikle...

Halil Kargulu: Sen kaç kilo verdin?

İrem: 13 kilo verdim.

Halil Kargulu: Sadece 13 kilo insanı bu kadar etkiliyor mu?

İrem: Etkiliyor.

Halil Kargulu: Üstelik sen dansçısın. Gayet tabii 48 kiloları görmüş bir insan olarak, burada da çok yüksek kiloda değilsin başkalarına göre ama ruhunda kaç kilo olduğunu biz biliyoruz. Bu 13 kilo değil, ruhunda 300-400 kilo değişimi işte o heyecanla yaşıyorsun sanırım.

İrem: Evet, aynen öyle.

Halil Kargulu: Bunu dışarıdaki insanlara nasıl anlatacağız?

İrem: Bunu dışarıdaki insanlara anlatmak zor.

Halil Kargulu: Ali Emir senin geçen seneki fotoğraflarına bakıyoruz.. Bu video izleyenlerde görecekler. Oradan buraya gelmek yani hem özgüvenini etkileyecek hem yaşam standartlarını etkileyecek. Yolda yürürken, vitrinlere bakarken iç çekmeyeceğin gibi bir başkası seni model almak için bakacak.

Ali Emir: Aynen öyle.

zayıflama kampı

Halil Kargulu: Bu kiloların özgüvene yansıması nasıl?

Ali Emir: Şu an kendimi bomba gibi hissediyorum. Artık özgüvenimin geldiğini hissediyorum. Dışarı baktığımda, o  insanların bana baktığı bakışları artık umursamayacağım. Sonra yakın zamanda akrabaları falan ziyarete gideceğiz. Onların tepkisini çok merak ediyorum.

Halil Kargulu: Onlar şok geçirecekler Ali Emir. Vallahi evrim tam bir evrim geçirdin.

Ali Emir: Aynen öyle oldu. Onları çok merak ediyorum.

Halil Kargulu: Peki, böyle senin gibi zayıflamaya çalışan genç arkadaşlara, hem okulda sorun yaşayan, okula gitmeyi istemeyen, kilo dolayısıyla okulunu terk etmek isteyen arkadaşlara, arayışta olan insanlara ne tavsiye edersin.

Ali Emir: Yani buraya gelmelerini tavsiye ederim. Burada çok güzel bir aile ortamı var. Arkadaş ortamı değil resmen aile ortamı var.

Halil Kargulu: Tabii sen hem 2015 hem bu seneyi biliyorsun. Geçen sene daha farklı bir grupla çalışıyorduk.

Ali Emir: Bu sene daha kalabalık ve canlı bir grup var. Aile ortamı...

Halil Kargulu: Yıllar değişse de içerik değişiyor mu?

Ali Emir: İçerik değişmiyor. Heyecan, enerji, eğlence hep aynı. Hiçbir şey değişmiyor.

Halil Kargulu: Geçen sene mi daha iyiydi bu sene mi daha iyi?

Ali Emir: Geçen sene daha iyiydi.

Halil Kargulu: Geçen sene daha küçük bir grup olduğu için bireysel yoğunlukluydu. Ama bu senenin eğlenceleri geçen seneki gibi değil kalabalıkta eğlenceyi daha fazla yapıyoruz.

Ali Emir: Aynen öyle hocam.

Halil Kargulu: Ali Emir üç cümle diyoruz ya sen kendindeki değişimi böyle üç beş cümle ile nasıl açıklarsın?

Ali Emir: Ben böyle bir mezar içerisindeydim. Toprağa gömülmek üzereydim. Siz beni elimden tuttunuz yukarı doğru çektiniz ve buraya getirdiniz beni, bu hale soktunuz.

Halil Kargulu: Ali Emir sen de çaba harcadın. Ne diyoruz "kendimize haksızlık yapmayacağız".Yani azim, kararlılık, koşu bandı diyoruz ya (: sen de alın teri döktün, burada olma heyecanın, burada olma düşüncen, buradaki süreci verimli geçirmek için harcadığın çaba bunlar da önemli değil mi?

Bazen ittire ittire “Hadi Ali Emir” diye diye ama (: sonuçta yolda yürüyen sensin Ali Emir (:

Ali Emir: ((: aynen öyle.

Halil Kargulu: Sen yürümesen biz nasıl verdireceğiz o kiloları?

Ali Emir: Doğru hocam.

Halil Kargulu: Rehberin etkisi nedir sence? Rehber iyi bir rehber olmasaydı bu süreç yaşanır mıydı?

Ali Emir: Eğer sizin gibi bir rehber olmasaydı, kötü bir rehber olsaydı benim sürecim yarım kalabilirdi ve ben 116 kilo değil de şu an 140 kilo olabilirdim.

Halil Kargulu: Evet, öyle bir risk vardı. Sen 140’a çok yatkınsın. Ve bu sene tekrar gelmezdin, en azından. Yani verimli bir süreç olmasaydı.

Yani bu totalde 2015-2016’yı HK ile tanışmış olmayı nasıl buluyorsun?

Ali Emir: Çok güzel buluyorum. Buraya tekrar gelmek istiyorum, seneye.

Halil Kargulu: Zaten bir 10 kilomuz daha var Ali Emir. Onu da vereceğiz 40 kilonun 50 kilonun videosunu çekeceğiz.

Ali Emir: İnşallah.

Halil Kargulu: Dönemler değişiyor ama hedefler hiçbir zaman değişmiyor.

Evet, birazdan ailen gelecek. Seni Afyon’a göndereceğiz. Sence ne hissedecekler? İlk gördüklerinde ne hissedeceklerini düşünüyorsun?

Ali Emir: Bence şok olacaklar “sen bizim oğlumuz musun, ne oldu sana?” diyecekler.

Zayıflama Kampı Programı

Halil Kargulu: Hadi bir ayağa kalk, sen ayakta daha iyisin.  Ali Emir’le fotoğraf çekinmek. Sen bir modelsin artık Ali Emir. Teşekkür ederim.

Ali Emir: Ben teşekkür ederim hocam.

Halil Kargulu: Harikasın!

zayıflama kampları nerede

Açıklama:

Seyretmiş olduğunuz zayıflama başarısı HK Performans Zayıflama Kampı üyemize aittir. Üyemiz zayıflama sürecine 2015 yılında başlayıp 1,5 ayda 20 kilo vermiş ve bu sene Zayıflama Kampımıza yeniden gelerek kalıcı zayıflama sürecini tamamlamıştır. Üyemiz sürecini 31 kilo vererek bitirmiştir. Üyemize göstermiş olduğu başarı, azim ve öncelikle TAM TESLİMİYET için çok teşekkür ederiz.

Sizlerde genç yaşta kilo problemi yaşamaya başladıysanız ve uyguladığınız yöntemlerde bir türlü kalıcı zayıflama sürecini yaşayamadıysanız, şu an doğru yerde ve doğru adrestesiniz demektir. Uzman kadromuz ve eğitmenlerimizle KİLO PSİKOLOJİSİNİN derinlerine inecek ve virüslü düşüncelerden kurtulacaksınız.

Zayıflama Kampımız da üyelerimizde sıkça bahsettiğini gibi, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan, hem eğlencek hem de  kalıcı olarak zayıflayacaksınız. Geçmiş unutup, geleceği düşünmeden AN’I yaşamayı öğrenecek ve ŞİMDİ’nin keyfini yaşayacaksınız. Her gün farklı parkur ve antrenmanlarla yeni yerleri ve kendinizi keşfedeceksiniz.

İdeal kiloda sağlıklı bir yaşam için; HK PERFORMANS!

 

Zayıflama Kampımız hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ.

« Geri