İŞTE GERÇEKLER !

1 Ayda Toplam 39 Kilo Zayıflama Başarısı!HK Performans Zayıflama Kamp Üyesi FAF Ailesinin Halil Kargulu ile olan Röportajı; 

FAF Ailesinin (Filiz Hanım, Ayça ve Faruk) kalıcı zayıflama başarı tablosu:
Filiz Hanım 13,2 - Ayça 12,9 - Faruk 13,1 kilo zayıflamıştır.

-1 AY ÖNCE-

Halil Kargulu: Bugün aramızda analı-kızlı 2 üyemiz var. Danimarka’dan geldiler. Hoş geldiniz.

Ayça, Filiz: Hoş bulduk hocam (:

Halil Kargulu: Filiz Hanım önce sizden başlayalım. Nasıl HK’ya kavuştunuz? Nasıl buldunuz, nereden buldunuz? Biraz kendinizden bahsederek anlatır mısınız?

Filiz: Ben neredeyse 30 yıldır Danimarka’dayım. Benim bir tane de oğlum var. Onu da aldık, ailecek gelelim dedik.

Halil Kargulu: O da burada da o şimdi arkalarda oynuyor, oynasın.

Filiz: İnternette araştırdım. Zayıflamak için herhangi bir kamp, bir yer var mı diye. Sonra sizi buldum internette.

Halil Kargulu: Neden HK’yı buldun? Neden HK?

Filiz: Neden HK, sizin internet sayfanızda daha önce zayıflayanları gördüm. Grup çalışmalarını inceledim. Konferanslarınızı dinledim. Kitap yazmışsınız, bilgi sahibi olduğunuzu öğrendim. Sadece bu zayıflatmak için zayıflatma değil, her yönlü bir zayıflama.

Halil Kargulu: Otelin boş odalarını doldurmak için bu işi yapmıyoruz.

Filiz: Yok, kesinlikle.

Halil Kargulu: Zaten otel de değil konseptimiz.

Filiz: Yani hem beyinsel olarak hem de ruhen beni tatmin ettiği için sizi tercih ettim, açıkcası.

Halil Kargulu: Ayça sen hoş geldin.

Ayça: Hoş bulduk hocam (:

Halil Kargulu: Neler anlatmak istersin?

Ayça: Yani burası huzur verici bir yer. İnsan kendini duyabiliyor. Mesela Danimarka’dayken ben kendi iç sesimi asla duymadım. Ama burada olduğumda gerçekten duyabildim.

Filiz: Huzur verici bir ortam.

Ayça: Evet, gerçekten öyle.

Halil Kargulu: Peki, hedefleriniz nedir? Sadece 6 haftamız var. Çok da uzun bir zamanımız yok.

Filiz: Kalıcı sağlık istiyoruz. Yani benim hedefim o. Bir tek bu 6 hafta zayıfla onu sürdürmek önemli olan. Daha sonrası için bir yatırım yapmak istiyoruz açıkcası.

Halil Kargulu: Bunun için “Gelişerek Değişim” diyoruz.

Filiz: Evet (:

Halil Kargulu: “Algımızı değiştireceğiz” diyorsunuz.

Filiz: Zihnimizi doyurmak istiyoruz biraz da. Doldurmak istiyoruz, doğru bilgilerle tabi.

Halil Kargulu: İzlediğiniz veya birkaç gündür gördüğünüz kadarıyla bu mümkün olur mu sizce?

Filiz: Siz olduğunuz sürece olur bence.

Halil Kargulu: Güvenmek, teslimey önemli.

Ayça ve Filiz: Evet, o çok önemli.

Halil Kargulu: Ayça kaç kilo vereceksin?

Ayça: 30 kilo hocam ((:

Halil Kargulu: 20’de anlaşalım. 20 verebilecek kapasiten var.

Ayça: Evet hoca ama zaten şöyle bir şey var, görüntü önemli. Görüntüde 30 kilo vermek istiyorum, tartı da 20 inşallah.

Halil Kargulu: Çünkü burada çok ciddi sıkılaşma programları var. Dolayısıyla incelme programları var. Ve insan bazen tartıda kendini 70 gibi görsede 60 gibi görünebilir. Biz bunu yapabiliriz. Ha 60’ı tartıda görebiliriz ama biraz daha zamana ihtiyacımız vardır. Kısa zamanda sıkılaşma, incelme için çok daha fazla yol alacağız. Bakalım... Şüpheniz var mı son hedeften?

Filiz:  Benim şüphem yok.

Ayça: Benim de yok hocam.

Filiz: Size güveniyoruz. Kendimize de güveniyoruz, yapacaz inşallah (:

Halil Kargulu: Zayıflamak isteyen arkadaşlara bu birkaç günlük deneyimizden yola çıkarak ne tavsiye edersiniz?

Filiz: Kesinlikle vakit kaybetmesinler. Düşündükleri zaman hemen yapsınlar. Beklemenin bir anlamı yok. Hemen  gelsinler ve başlasınlar. Başlamak demek zaten bitirmek demek.

Halil Kargulu: Ama doğru yolda çaba önemli  dolayısyla önce doğru şeritte olduğunun bilincinde başlamak lazım. Yoksa kafayı duvara vurduktan sonra insan o yolun doğru yol olmadığını anlıyor. Doğru yolda çaba esas.

Filiz: Doğru yol HK zaten (:

Halil Kargulu: HK doğru yol mu? Hiç şüpheniz var mı HK hakında?

Filiz: Benim hiç şüphem yok.

Ayça: Benim de hocam.

Filiz: Zaten bir seneye yakın araştırma yaptım ben.

Halil Kargulu: Sizin 1 yıllık araştırmalarınız, burada geldiğinizdeki arkadaş ortamınız, aktivitelerimiz... Yani bugün yine çok güzel tabiat parkına gittik. Ayça bizimle geldi, siz burada program yaptınız. Herkesin özel programı oluyor.

Filiz: Sağlığı bozuk olanlar; mesela benim bir sürü rahatsızlıklarım var. Ben başta düşündüm, ben yapabilir miyim diye... hem yaş itibari ile hem de rahatsızlıklarım itibari ile ama sizin personeliniz onu da göz önünde bulunduruyor. Benim kızım daha 17 yaşında. 17 Yaşındaki insanın sporunu yapmıyorum ben. Oğlum da 16 yaşında.

Halil Kargulu: Onun yaptığı programı elbette biz yapmayacağız. Bize uygun bir programın olduğunu da bileceğiz.

Filiz: Bir şey daha söylemek istiyorum. Mesela buraya yalnız gelen genç kızlar da var. Bir aile için evladını teslim etmek en önemli şeylerden birisi. Güvenilir bir yer. Herkes çocuğunu gönderebilir. Rahatlıkla gençler özellikle, gelip kalabilirler yalnız.

Halil Kargulu: Evet, yaz dönemi genç bir kuşakla çalışıyoruz. 17,18,19...

Filiz: Ben de gençleşiyorum onların sayesinde (: Mesela biz dün ne yaptık; yıllar önce oynadığım yakar top oynadım, basketbol oynadım. Kaç sene, 20 sene önce oynamışımdır belki. O imkan da var.

Halil Kargulu: Hem gençleşeceğiz, hem ruhumuzdaki tonları atacağız. Hem de bedenen de zayıflayacağız. Sağlıklı, kalıcı olmak da bu tarafları keşfetmek zaten.

Ayça hem sana güveniyorum. Filiz Hanım’ın zaten heyecanı çok yüksek.

Filiz: Belli oluyor değil mi? (:

Halil Kargulu: İkiniz 6 hafta sonra çok müthiş bir sonuçla; hem düşünce yapısıyla hem de beden değişimiyle fark yaratacaksınız. Sizlere inanıyorum.

Filiz, Ayça: Biz de size inanıyoruz.

Halil Kargulu: Hadi bakalım, hep birlikte...

Filiz: HK diyelim (((:

Ayça: HK Performans!

Kalıcı Zayıflama

-1 AY SONRA-

Halil Kargulu: Bugün aramızdan FAF Ailesini Danimarka’ya yolluyoruz. Danimarka’dan gelen Filiz, Ayça ve Faruk söz sizde.

Filiz: Biz FAF Ailesiyiz çünkü Filiz’in F’si, Ayça’nın A’sı, Faruk’un F’si olarak.

Halil Kargulu: 1 aydır birlikteyiz. Şimdi verilere bakıyorum. Veriler mükemmel, kendi mevcut sürecinize göre. Faruk: 13,1  Filiz Hanım: 13,2 Ayça: 12,9
13’er kilo, toplam 39 kilo 1 ayda FAF Ailesi olarak kilo verdiniz. Bu kilo verme sürecinizi biraz bize anlatır mısınız? HK’yı nasıl buldunuz. Heyecanınız var mı yok mu? Bu süreç eğlenceli geçti mi, sıkıldığınız anlat oldu mu? Bir ay HK Performans’taki FAF Ailesini nasıl yaşadı acaba?

Filiz: Önce ben mi başlayım? (:

Halil Kargulu: Nasıl isterseniz...

Filiz: Hadi ben başlayım önce (:  Ben çok heyecanlı olarak gelmiştim zaten. Yapımda da zaten çok heyecan olduğu için, başlangıçta “başarabilir miyim?” diye soru işaretlerim vardı çok. Rahatsızlıklarım var. Bir kamp süreci olduğu için tabiki antrenmanlar da ona göre devam ediyor. Elimden geldiği kadar, zaten bana uygun program da yapıldı. Yaptım (: Başardım! Kendi kendimi bile şaşırttım.

Halil Kargulu: Tabi sadece tartıda biz 13 kilo görüyoruk ama 18 kilo zayıflamada ki görüntü var. Ölçülerinde 20-21 cm  sadece karın bölgesi gibi incelmelerin var. Yağ olarak tartının yağ ölçer aletine göre tam 15,2 gibi bir değişim var. Yani görüntünün ötesinde bir değişim var. Bu değişimi de bizzat rakamlarla, verilerle yaşamışsınız.

Filiz: Kesinlikle. 90 cm toplam da incelmişim.

Halil Kargulu: 90 cm

Filiz: Yani düşündüğüm zaman parmak ucumdan omuzun kadar neredeyse. Çok fazla (: Yaş gereği de yani 47 yaşındayım imkansız gibi düşünüyor insan ama sonucu görünce çok mutlu oldum. Devam edebileceğime inanıyorum. Sadece fiziksel olarak değişmedim tabi, beynimde  değişiklikler var. Çok şeyler öğrendim. Sizin verdiğiniz eğitimler çok güzeldi. Onların hepsini not almaya çalıştım. Verdiğiniz bilgiler sadece beslenme olarak değil, spor olarak değil ayrıca beyin olarak da doydum açıkçası. Onları ilerde de kullanabileceğim.

Halil Kargulu: Bu çok önemli bir şey. Kalıcılık için de çok önemli bu veri.

Faruk sen çok renkli bir kişiliksin. Yani buranın en zayıf diyelim. Buna rağmen 12-13 kilo tartı sonucun var. Nereden verdin bu kiloyu Faruk? (: Hiç verecek gibi durmuyorsun (:

Faruk: Valla hocam spor yaptım, her spora katıldım. Bütün antrenmanlara katıldım. Çok enerjiktim, çok heyecanlıydım, çok eğleniyorduk. Keşke daha fazla kalabilsek diyordum. Bir de yiyordum ama düşünmüyordum. Yedikten sonra “bundan kilo alır mıyım?” diye hiç düşünmüyordum.

Halil Kargulu: Geçmişte yaptığın hataları bugün yapmadın.

Faruk: Yapmıyorum.

Filiz: Sık sık yiyordun eskiden, şimdi artık öyle yapmıyorsun.

Halil Kargulu: En azından bu alanda farkındalığı yaşadım diyorsun.

Faruk: Evet hocam, ruhsal anlamda da değiştim.

Halil Kargulu: Tabi biz arkadaşlar videoyu izleyenler… Hele ki yaz dönemindeyiz, bütün meyveler var ağaçlarda… Her Faruk’u aradığımız da bir meyve ağacının tepesinde buluyorduk (: Buna rağmen 13,1 kilo…

Filiz: Bütün meyveler bitti ağaçlarda ((:

Halil Kargulu: Faruk’u seviyoruz.
Ayça sen ne düşünüyorsun. 12,9 sende. Göz tartısı biraz daha fazla ama tartıya göre yorumlayacağız biz. Toplam 39 kilo sen de 12,9 kilo 1 aylık bir sonuç. Sen nasıl yorumluyorsun?

Zayıflama Kampı Başarısı

Ayça: Hocam, ilk başta tabi ki zordu. Adaptasyon sorunu yaşadık ama insan buraya çabuk alışıyor. Çünkü böyle mükemmel bir yer. Dediğiniz gibi burada bir aileyiz hepimiz. Yani hepimiz aynı dertten yanıyoruz. Hepimiz birbirimizi anladığımız için paylaşıyoruz, konuşuyoruz. Onun için insan burada gerçekten kendisi olabiliyor.

Halil Kargulu: Evet, kendisi olabiliyor. Çok önemli bir şey. Böyle olunca hem işin eğlencesini yaşıyoruz, çünkü burada 6 ay kalan, 3-5 ay kalan arkadaşlarımız var. Bu kadar süre kalabilmek demek gerçekten güçlü motivasyon demek. Ortamın mutlaka eğlenceli halde yaşanması demek. Siz bunu hissetiniz mi? Yani burada bıraksak 6 ay kalabilir misiniz?

Filiz: Rahatlıkla kalırız. Çünkü burada her zaman farklı bir şey yapıyorsunuz. Ve plansız şeyler yapıyorsunuz.

Halil Kargulu: Bastığımız yere bir daha basmayız.

Filiz: Aynen öyle (:

Faruk: Her gün başka bir heyecanla kalıyoruz.

Filiz: Merakla kalkıyorsun. Bide besinin, yemekten daha güzel şeyler olduğunu öğreniyor insan burada.

Halil Kargulu: Besin dışı enerji kaynakları var. Tüketim bir tarafa ama buradaki grup çalışmaları, yarışlar, doğa, doğanın içerisinde farklı parkurlar. Her gün farklı parkurlar… Bunları sizden duymak istiyorum (: sanki ben reklam yapıyor gibi oluyorum.

Filiz, Ayça, Faruk: ((:

Halil Kargulu: Reklam mı bu?

Filiz: Biz yaşadık. Biz canlı onun şahitleriyiz, reklam değil. Danimarka’dan geldik. İnternetten bulduk. Aynı internette gördüğümüz o geziler, sohbetler, yedikleriniz, yemedikleriniz, eğlendikleriniz hepsini canlı canlı yaşadık.

Ayça: Müthiş bir duygu burada olmak.

Halil Kargulu: Zayıflamak isteyen insanlara ne tavsiye edersiniz. Zayıflama Kampı arayanlara ne tavsiye edersiniz?

Filiz: HK’yı tavsiye ederim ben.

Halil Kargulu: Var mı Dünya’da alternatif sizin için.

Filiz, Faruk: Bizce yok. HK diyorum! (:

Halil Kargulu: Faruk sen baya içselleştirmişsin. Meyvelerimi sevdin, HK’yı mı sevdin?

Faruk: Meyveleri sevdim ama en çok HK’yı sevdim. HK çok güzel bir yer, insanın kendisi olabiliyor.Bir de enerjiye ihtiyacı olduğunda konuşabiliyor hocasıyla.  “Hocam enerjim çok düşük” diye.

Ayça: Hocam performansım çok düşük.

Filiz: Yardım alabiliyor alabiliyorsun, her konuda. Mesela rahatsızlansan bile, hocalardan biri doktora götürür, hiçbir problem yok. Korkmadan herkes gelebilir.

Halil Kargulu: Burada artık hem yüksek kilo, hem düşük kilo her türlü kilo var. 59 kiloda üyemiz var 158 kiloda.

Filiz: 50’den 150’ye kadar.

Halil Kargulu: Yaş olarak dün Lale Hanım’ı gönderdik, 57 yaşında. 16 yaşından 57’ye kadar da grafikte var. Herkesi kendi yaşam standartlarına göre anlamak, hissetmek lazım. Biz HK olarak bunu yapmaya çalışıyoruz.

Filiz, Ayça, Faruk: Yapabiliyorsunuz da.

Filiz: Gelenlerle yaş farkı olmuyor zaten. İnsanlar birbirleriyle birlik içerisinde. Problem yok. Düzenlisiniz yani plan yok bir şekilde plan var.

Halil Kargulu: Plansız plan.

Filiz: Disiplin var, disiplin çok önemli bir şey.

Halil Kargulu: Şu saatte şunu yapacağız, bu saatte bunu yapacağız. İnsan kendini kurmasın istiyoruz. Heyecanı yüksek tutmak istiyoruz. Bizim bir planımız var ama bunu siz bilmek zorunda değilsiniz. Umarım başarıyoruzdur.

Filiz, Ayça, Faruk: Başarıyorsunuz. Ve başarılarınızın da devamını diliyoruz ki daha yardıma ihtiyacı olan bir sürü insan var. Onlar için çok güzel bir yer.

Halil Kargulu: Tabi sizin de süreciniz bitmedi. Danimarka’dan geldiğiniz için 1 aylık zamanınız vardı onu verimli kullandık. Hem gittiğinizde, gittikten sonra Uzaktan Eğitim’le belki Kilobekçisi’yle devam edeceksiniz. Seneye inşallah sizi müthiş bir değişimle burada göreceğim.

Filiz, Ayça, Faruk: İnşallah hocam.

Halil Kargulu: Buna ben inanıyorum. Siz?

Filiz, Ayça, Faruk: Biz de inanıyoruz hocam.

Filiz: Çünkü bunu yaptık, bunu yapan devamını da getirir.

Halil Kargulu: Arkadaşlar FAF Ailesini alkışlar mıyız?
Sizleri Danimarka’ya biz de yüksek bir heyecanla gönderiyoruz. Şüphemiz yok, gayet keyifli bir süreç yaşadık. Sizin varlığınız HK için değerli bir süreç yaşamaya neden oldu. Bizim için değerlisiniz.

Filiz, Ayça, Faruk: Siz de bizim için hocam, hayatımızı değiştirdiniz.

Halil Kargulu: HK kapısından bir kere içeri girdiğiniz zaman bir daha çıkmak yok. Dönem dönem sadece zayıflamak için değil, keyif için, eğlenmek için, tatil için sizi bekleyeceğiz. Sohbet için, eğitim için…

Filiz: Kendimizi daha çok geliştirmek için, her zaman geleceğiz.

Halil Kargulu: Her zaman bekliyoruz.

Filiz: Teşekkür ederiz.

Halil Kargulu: Kapımız size her zaman açık.

Filiz: Siz kalbinizi açtınız, bizim de kalbimiz size açık demektir.

Halil Kargulu: Teşekkür ediyor, aynı duygularla sizi gönderiyorum.

Zayıflama Kampları Türkiye

« Geri